Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кой с какви гуми кара? (зимни,летни)


jethro

Recommended Posts

  • Отговори 122
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Boomster

    7

  • zloQQ

    6

  • gogata

    6

  • rumbata1

    5

Най-много писали в темата

Летните - Матадор - колата си дойде с тях 185/60/R14

Зимни - Или TOYO S942 или Yokohama V902 - В момента се колебая меду двете марки но като гледам навън няма много време

 

Честит първи сняг на всички :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера и аз си купих KUMHO KW 17 искаше ми се YOKOHAMA но нямаше. smile114

 

E, нали щеше да се обадиш :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодата вероятно ще се обуе с http://www.nokiantyres.com/passengercar ... kian+WR+G2

Високоскоростна зимна гума от Нокиан с до 20 цола и W индекс.Най-ниска цена за 225/45/17 V в БГ 284 лв с ддс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летни - DEBICA FURIO 205/60/15 на лети BBS джанти

Зимни - DEBICA FRIGO DIRECTIONAL 2205/60/15 на оригиналните лети шкодови петолъчки

 

Особено съм доволен от зимните (нищо, че са стар модел). Викам им "копачките". Тихи са и са от доста мек (гъвкав каучук) с добра шарка. Супер стабилни при сняг сняг/вода.

 

От летните се накефих при около 120 - 130 км/ч при супер неочакван аквапланинг (имаше спукан канал на непознат участък от пътя). Колата просто забави без да помръдне от правилната траектория, въпреки, че маше лек ляв външен завой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой може ли да ми покаже някаква ценова листа на гуми или сайт с такова нещо защото в Диана не виждам да има цени, а другаде не намерих ... :(

 

и аз трябва да сменям гумите че ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VooDoo, цифрите и буквите след размера са товарен и скоростен индекс.

Цифрата-максимално допустимо натоварване на гума/напр. 82-до 475кг;84-500кг;88-560кг;/

Буквата-максималната скорост, до която гумата може да издържи товар, съответстващ на нейния товарен индекс/напр.Т-190км/ч;Н-210км/ч;W-270км/ч;Q-160 км/ч;V-240км/ч/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Мдааа - много правилно си отбелязала :mrgreen:

Иначе цялата тази информация, а и много друга такава за гуми има в линк-а, който е поместен в сайта ни!!! "Калкулатор за гуми" води до една страничка, на която има бутон "Полезно"! Там има мнооооо инфо и всичкото е полезно, но...няма кой да чете... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Иначе цялата тази информация, а и много друга такава за гуми има в линк-а, който е поместен в сайта ни!!! "Калкулатор за гуми" води до една страничка, на която има бутон "Полезно"! Там има мнооооо инфо и всичкото е полезно, но...няма кой да чете... :roll:

Мдаа, точно така си е... :smt017

Не случайно съм ги поместил тези неща там...Но щом поне един ги е погледнал, значи е имало смисъл ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

летни 205/60 R15 - Vredestein Sportrac 3

design.jpg

 

зимни 195/65 R15 - все още не съм измислил какви

 

За 120-ката:

всесезонни 165/80 R13 - Барум :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

летни 205/60 R15 - Vredestein Sportrac 3

design.jpg

 

зимни 195/65 R15 - все още не съм измислил какви

 

За 120-ката:

всесезонни 165/80 R13 - Барум :)

На VREDESTEIN зимните са още по-добри и от летните!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой може ли да ми покаже някаква ценова листа на гуми или сайт с такова нещо защото в Диана не виждам да има цени, а другаде не намерих ... :(

 

и аз трябва да сменям гумите че ...

 

Този сайт може донякъде да те ориентира в цените на някои марки гуми. http://gumi.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летни - Barum 185/60 14" (Н)

Зимни - Barum Polaris 2 165/70 14" (Т)

 

Мими, пропуснала си скоростния индекс, за който само мечтаем Z (300 km/h) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На VREDESTEIN зимните са още по-добри и от летните!

 

Аз определено съм си харесал Vredestein Snowtrac 2, гледах че точно тоя размер е избиран за най-добра гума на некви немски тестове: http://www.vredestein.nl/file_banden/TLD/WORLD/Autozeitung%20Winter%202007.pdf?UserSessionID=56133235

Включително и на тестовете на ADAC от миналата година е един от най-препоръчваните.

Но незнам каква е цената ... иначе гледах и Debica Frigo2 от по-евтините, разни познати са много доволни, но от ADAC са на друго мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже съм нов да попитам.

Къде аджеба в автомобила пише какви са допустимите размери на гумите?

 

Аз например съм с Матадорките, летни, с които си върви Фабиата от склада 185/60/Р14 и се чудя за зимни дали бих могъл да си взема например 175/70/Р14 или 175/65/Р14?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвори капачката на резервоара.

Там пише.

 

ПП: 175/70/R14 мисля, че ще дойде нанагорно.

Аз лично съм 175/65/R14.

Но все пак моята е 2000г. - твоята си е новичка- не съм запознат дали има разлики.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сега си със 185/60/14 и искаш да сложиш по-тесни гуми, трябва да избереш 175/65/14, които ще имат, в сравнение с летните, отклонение в диаметъра само 6 мм (допустимо е) и разлика в показанията на километража от само 1 км/ч. Сложиш ли 175/70/14 разликата в диаметъра на гумата ще стане 23мм!!!, а отклонението на скоростомера ще бъде 4 км/ч.

И за да можеш да си играеш с различните размери гуми, виж най-горе във форума, има линк "Сайт", който ще те отведе на сайта на клуба. Там, от ляво, в менюто ще видиш "Калкулатор за гуми". Ползвай го, полезен е и не случайно е сложен там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия неща сигурно ги пише в сервизната книжка, ако ти е нова колата - трябва да имаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия неща сигурно ги пише в сервизната книжка, ако ти е нова колата - трябва да имаш

 

Мдааа - пише го точно там!!! Ма нема кой да чете книжките... Дори ей така - за "Обща култура" дет се вика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.