Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Филтър на купето


_v_

Recommended Posts

Предварително се извинявам ако има същата тема някъде из форума,но предвидливо проверих и не намерих.

Оказа се че трябва да сменя филтъра на купето,но си нямам и напредстава колко може да струва.Ако някои е запознат с това ще се радвам да сподели!

Предварително Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 лв ми се върти в главата. Поленов филтър с активен въглен, мисля че беше десетина лева повече. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VALDO, отвори предната пътническа врата и погледни под жабката до централната конзола. Дълъг пластмасов черен капак с две пластмасови скоби в краищата. Плъзваш скобите към центъра и дърпаш надолу. Ако ще го свалчш, сложи един по-голям найлонов плик отдолу, че падат много боклуци. Филтъра е в пластмасова рамка (не я изхвърляйте), нея я сваляте и я слагате на новия. Инструменти не трябват.

 

В началото на година, филтър без/с активен въглен бяха 18/28лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За поставянето обратно на рамката със сменения вече филтър се изисква сръчност и здрави нерви, така че ако ти липсват тези две качества или не си достатъчно убеден в себе си е по - добре да извикаш някой който вече е извършил тази процедура.

Успех!

Филтроните ги продават от "Косер", аз за момента съм доволен, както и от цялостното решение за вентилацията в купето на Фабия.

В най - влажното време пускам климатика и изчиства стъклата идеално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото!А каква е разликата ако филтърът е с активен въглен и ако е без такъв?! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миризмата в купето. Филтъра с въглен задържа миризмите (дори и пред теб да има Траби с резорвор пълен само с масло, вътре в купето ти не мирише), но в БГ въглена се запълва за около 3 мес и след това все едно си с обикновен филтър. Поне при мен беше така, но в СФ е ужас от задръстванията.

 

Аз проблеми с поставянето нямах и не мисля че е трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OOOOOOOOO opredeleno preporuchvam filtar s aktiven vuglen.....razlika ot tuk do nebeteo i to osnovno v grada.....razlikata v cenata e malka i prosto triabva da se izbere po dobroto..............misla che idurja daje po malko ot 3 meseca...neshto ot roda na mesec i polovina pone pri men beshe taka!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ме е срам че съвсем скоро разбрах че има такъв филтър в колата! :oops: Стана една авария с тоците в колата и се наложи да отворя на едно място и хоп нящо като филтър!Вече ще знам да поглеждам по-добре!Сега временно карам без филър и искам да ви кажа че парното работи супер,докато преди да махна стария филтър,който направо се беше скапал парното не работеше както трябва!Обръщайте и вие внимание на такива неща! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за октавия 2 каде да го търся :oops:

 

Някой ще помогне ли?

 

ами да предположим къде е :D

ако е като на Фабия е отдолу зад жабката

вижда се една пластмасова кутия, с два плъзгача

другия вариант е като отвориш предния капак, отляво под чистачките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VALDO, отвори предната пътническа врата и погледни под жабката до централната конзола. Дълъг пластмасов черен капак с две пластмасови скоби в краищата. Плъзваш скобите към центъра и дърпаш надолу. Ако ще го свалчш, сложи един по-голям найлонов плик отдолу, че падат много боклуци. Филтъра е в пластмасова рамка (не я изхвърляйте), нея я сваляте и я слагате на новия. Инструменти не трябват.

 

В началото на година, филтър без/с активен въглен бяха 18/28лв.

Мерси за обяснението.Аз го знам къде е.Просто питах колегата дали знае,щото е интересно мястото!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.