Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Грижи по моята Фелиция


milko.atanasov

Recommended Posts

Пиши на кирилица! И го махни капслок-а!

Пробка не намираш, защото няма. Махаш жилото на километража и от там се налива масло в кутията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако ....... червяка на жилото падне в вътре

Няма такъв филм.

Отвиваш фиксиращото болтче и дърпаш за жилото. споко - зъБите са скосени не са прави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако ....... червяка на жилото падне в вътре

 

Въпреки че колегата те убеждава че няма такъм филм, не съм много съгласен, има :) Следва - цепене на скоростната кутия за изваждането му.... :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм вадил вапросния червяк за да му сменя Опръстена.Та червяка влиза доста плътно в корпуса и не виждам как ще падне в кутията.Трябва да го удариш с чука за да влезе в нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D ами какво да ви кажа в три сервиза ми говорят все разни врели не кипели, и маи ще си източа остатака от маслото и после първо ще пробвам с шприц да налея колкото пише по каталог горе през удушника, и ако не може тогава, ще рискужан с жилото, Благодаря
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не се занимавай с глупости,ами си го налей през отвора за жилото.като го наливаш през отдушника въздуха от СК откъде ще излиза ,за да вкараш маслото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D ами какво да ви кажа в три сервиза ми говорят все разни врели не кипели, и маи ще си източа остатака от маслото и после първо ще пробвам с шприц да налея колкото пише по каталог горе през удушника, и ако не може тогава, ще рискужан с жилото, Благодаря

 

Не се бъзикай с официалната документация на Шкода - щом са казали, че оттам се налива и проверява - значи оттам.

То - иначе сигурно и през левия фар има начин да се сложи, ама хората са написали откъде и как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли внесъл малко яснота каква е причината да сменяш или доливаш масло в скоростната кутия - голям пробег, някакъв проблем със скоростите или нещо друго ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам този афтомобил от 98, купих го от Франция , чисто нов, сега е на 1300000 и сериозно мисля за смяна с Октавия, никога не сам имал проблеми със скоростите, но преди месец на път за софия ми изключи 5-та, знам че е моя вината за небрежноста но... оставил сам кутията с масло на минимума ,времето си минава и си иска грижите, трябва да се долее масло и на пролет ще я отварям да сменям каквото триябва :( макар да не се е повторило изключването се сещам каква е причината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото гледай да е 75W90 :!:

 

По предписание го дават само 80 , а на Опел има едно , което според мен най - много се доближава до оригиналното - 75W80 каквото и да означава , щот моита с тва 75W90 неможа да изкара и една зима - трудно влизаха скоростите дорде беше студена , виеше кат тролей и други подобни неразборий ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dsc02085.jpg

какво толкова му е на това

API GL-5

мислех да го слагам на Шкодилака приживе - редичко изглежда..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.