Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Датчик за отворена врата +зумер


new_skoda_fan

Recommended Posts

Здравейте пак!

Следното нещо ми направи впечатление:

 

Звуковата синализация за запалени фарове и забравени (незагасени) не ми работи!

Също не работи и датчика за отворената врата на шофьора - на всички други врати това сработва, вкл. и на 5-тата - колата е Фабия комби.

Бях са насочил към зумера, но май проблема не е в него тъй като при запалена кола и отворена която и да е врата (освен на шофьора) зумера писка!

 

Ще се радвам ако някай сподели опит

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти , като прочетох проблема ти се насочвам единсвтено към бравата на шофиорската врата . Там е микроключето което казва на модула дали ти е затворена или отворена вратата .Предполагам че и плафона не светва когато отвориш шофиорската врата ?. Ако е така според мен си за брава . Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновенно това се случва от прекалено много прах и клеясва. Опитай даго напръскаш с некъв спрей за смазване и клеясване и следняколко часа би трябвало да се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам същият проблем и няма оправяне дори и с пръскане на контактен спрей керосин разредител :(

а и да свалиш тази брава се иска доста умение бая неща се свалят

сменяш цяла брава цена около 300лв. - това е непотвърдена инфо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Болка на VAG. Клеясване на микроключетата в бравите на вратите.

В повечето случаи се повлиявава от напръскване с контактен спрей (примерно PHILIPS- 8лв). Но за предпочитане е да се свали кората и да се пръсне точно на болното място - в ключето на бравата.

След час, два заработва ... :D Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

от днес и Аз вече съм със същия проблем само че на Октавия 1.Къде точно да напръскам бравата с контактен спрей?В смисъл може ли да се напръска без да се разглобява?

Нова брава : 227 Лева :roll:

Предварително благодаря на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Фабия от 2000 г и го имам този проблем откакто я взех. Мислех си, дали мога да махна кората (така и така ще слагам изолация) мога да махна бравата и да стигна до това скапано клю4е и евентуално да го сменя/отремонтирам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:-k какво стана то-излезе като хроничен проблем!

Някой колега не го ли е отстранил тоози проблем поне :)-да си каже.

(дано и мен не ме сполети-ще трябва нова дръжка)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

да ви кажа има лек за тази БОЛКА

Аз до преди 2 часа имах същият проблем.

Комшията се захвана (той е малко ел. техник и ги чатка нещата) и само за някакви си 4 часа и 62лв. ми оправи проблемацията и ся всичко свети мига пищи направо КЕФФФФФ!!!!!!!

 

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=8410

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак!

Следното нещо ми направи впечатление:

 

Звуковата синализация за запалени фарове и забравени (незагасени) не ми работи!

Също не работи и датчика за отворената врата на шофьора - на всички други врати това сработва, вкл. и на 5-тата - колата е Фабия комби.

Бях са насочил към зумера, но май проблема не е в него тъй като при запалена кола и отворена която и да е врата (освен на шофьора) зумера писка!

 

Ще се радвам ако някай сподели опит

 

Колеги,имах абсолютно същият проблем с Октавиа.Понеже много ме дразнеше пробвах какво ли не.Първо със спрей -не стана.Т.като ми се досвидя да дам 300 лв(тогава беше толкова) за нова брава пробвах с брави от Голф4 и Пасат 4,5 на вид са абсолютно същите но има някъква разлика в електриката на ключето и понеже от моргите ми ги даваха само да пробвам без да променям нищо по тях,се отказах.Иначе ако си намериш брава от същия модел няма проблем .Струва около 100лв.Просто аз не можах да намеря тогава същата.Тогава ми дойде идеята да взема ключето от задната врата и да го разменя с това от шофьорската и стана,вече доста време карам така.Като се сменя само ел.ключето ,а не цялата брава.В този вариант има недостстък ,че не светва плафона при отваряне на задна врата ,но това не е болка за умиране.Монатажа и демонтажа е малко гнусно, но става.Тук във форума някой колега беше пуснал подробни схеми ,(за което му благодарим!) така че е възможно и сам да си я оправиш. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се пръска бравата за да се почисти микретата,то трябва да се пръска в долната част на бравата,под заключващият механизъм е микретата.Аз лично свалих бравата и почистих всичко.

 

http://img.data.bg/i.php?show=837845&ctrl_id=267omv#img

http://img.data.bg/i.php?show=837854&ctrl_id=coy1ct#img

http://img.data.bg/i.php?show=837869#img

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.