Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Идея за Буфер...


Recommended Posts

Ти сериозно ли питаш или просто ти се лафи...? Или пак опипваш почвата...?

Не за друго, а защото пишеш, че зад седалките няма място за голям бас. Та си мисля, че ако наистина ти беше мерак, поне размерите на задния багажник щеше да си снел, преди да зададеш въпроса. Пък и в съседна тема беше уточнил, че НЕ си фен на саунда.

 

Както и да е. Зад седалките влиза 12" (30 см) бас, заедно с кутията си. Самата кутия ще трябва да си я изработиш сам или да дадеш някой да ти я направи, защото е със специфични габарити.

 

В зависимост от конструкцията на кутията, от вида й, от баса и от усилвателя и съответно от разположението на елипсите има само 2 възможни варианта:

- баса не пречи на елипсите;

- баса издухва (буквално) елипсите и бягаш да купуваш нови.

Във втория вариант усилваш постепенно баса. Ако елипсите започнат да подскачат и те, за да не ги духнеш, ще ти се наложи да ги затвориш от долу в самостоятелно пространство. Между другото, вероятността да попаднеш във втората ситуация е твърде малка. Споменава я само за справката.

 

Съвет - ако ще слагаш бас зад задните седалки и имаш елипси на кората, отрежи елипсите да свирят само високи и среди. Причини - бас от тях няма да чуеш, а пък спреш ли им баса, те ще търпят на още малко повече volume. Същото важи и за колоните в предните врати, ако имаш такива.

 

До тук с по-евтиния вариант. По-скъпия е същият като горе, с тази разлика, че взимаш втори усилвател, по-яки елипси и добри говорители за вратите. Връзваш ги към въпросният усилвател и пей сърце.

 

За зад седалките има и друг вариант, който лично мен не ме блазни. Не правиш кутията зад седалките, а използваш самите седалки за такава. Т.е. режеш отвор в едната седалка, монтираш говорител в него (нея), ако се наложи (зависи какъв бас избереш) правиш кутия, но този път не самостоятелна и разделна от седалките, а такава, която се явява част от самите седалки, т.е. за лицева част изпозваш облегалката.

 

99% съм убеден, че надали ще направиш и едно от горните неща, но понеже си любопитко, реших да пиша...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен кутията на баса е почти плътно зад задните седалки(търсех по-голям обем ) и не остана място за елипси ;) Решенито беше втора кора над оргиналната надигната на 10 см. и там сложих елипсите ;) На вид е много грозно, но е практично пък и заради крадливото племе всичко е покрито с черен плат да не личи нищо :)Идеята ми за лятото е да мина на по малък бас 10", но по-марков ;) за по малък обем ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариятна с ползването на седалките за кутия не ми харесва много,защото са метални и не дават много хубав резонанс.А и не се печели кой знае колко повече обем.Най-добре една кутия с един хубав говорител,примерно Херц или нещо по-така :mrgreen: и тогава сърцето не са мо ще пее,ами и ще свири :mrgreen: Другото което е особено при озвучаването на Шкодата, е че много и дрънчат ламарините,врати,заден капак и др.Трябва да се измисли нещо за избягване на нежеланите вибрации.Аз понеже имах по-силна музика за кратко и не съм търсил решение на въпроса.Това е, което се сещам по твоя въпрос.Успех и да пуснеш снимки !!! :))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъде не съм писал, че седалките не се обличат, ако ги ползваш за предна страна на кутията ;)

Между другото, на събора миналата година имаше един симпатяга от Русе с такова изпълнение. Музиката беше на добро ниво, баса беше хубав, плътен. Тук може би Краси, ако чете, ще каже, кой беше пича със 120-ката с готиния спойлер на задния капак.

 

За обема. Не съм съгласен с теб. Ако ползваш 12" говорител, както и да е. Но ако монтираш 15"? Тогава кутия зад седалките няма да те устрои.

 

И за дрънченето не съм съгласен. Ако ти дрънчи задния капак - смени му двете тампончета с нови и вече няма да дрънчи. Моите са стари и въпреки всичко общо взето си трае. Вратите също не ми дрънчат. Похлопват само пластмасовите капачета на дръжката за отваряне и решетката ми отпред. Но всичко това се долавя от вън. Ако си вътре, без значение отпред или отзад, никакво дрънчене не можеш да доловиш. Това е единият от основните плюсове при изграждане на саунд в 105/120 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.