Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Къде се намира вентилатора на парното на Felicia?


harrys

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Закъсах го :спря да ми работи вентилатора на парното в това кофти време. Искам сам да го сменя, защото ми е сложно без парно да отида в сервиз. Но не знам къде да го търся! Ако някой знае моля да ми сподели! Колата е Фелиция 2000 година, комби.Също ще ми е от полза ако някой ми каже магазин в София от където да си купя, че от Еуротек ми казаха че трябва да чакам 1 месец докато дойде. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно под решетката на предния капак в една пластмасова кутия - първо се маха гумата отгоре, която покрива решетката, а капакът се държи отстрани по ръбовете с малки метални щипки. Вътре всичко е на винтчета, 2 от които при мен са звезди. Ако си от София и имаш топъл гараж мога да ти помогна - става за минути като знаеш как.

Аз си купих ново китайско моторче от магазина на бул. Левски за 58 лв. щото оригиналните Сименс са над 180 в същия магазин и над 160 на Симеоновско шосе, има и някакви компромисен вариант 100 лв словашки на ул. Монтевидео. Точните адреси и телефони ще видиш в раздела за магазини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се сваля ключа за оборотите на вентилатора? Защото моето парно преди работеше на 1ва и 4та степен, от известно време духа само на 4та. Вчера се пробвах, но не успях да го измъкна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля, че трябва да се свали приборното табло и отгоре да бръкнеш към врътките за парното, но не съм сигурен, понеже не съм го правил :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свалих таблото, достигнах до панелчето за управление, но то един цял блок, към който съответно са навързани и жилата за клапите, които не можах да разкача ( а и не съм се пробвал в таз насока) така и неуспях да изванд нито само ключа, нито целият блок. Но нещо не стана по простичкия начин. Моля ако някой е играл това занятие да сподели. А и нали там трябва да се търси проблема (че вентилатора ми работи само на 4та степен) или греша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Според мен проблемът ти е във реостат-а който се намира при моторчето на парното ! Най-добре го подмени с нов останала ти е само скоростта с най голям волтаж... Успех ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.