Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Реставрация на 1000 МВ


Biotest

Recommended Posts

Здравейте на всички :D Днес се регистрирах във вашия клуб :oops: Искам да задам един въпрос, не знам дали му е тук мястото ама айде :oops: ....Къде или кой може да направи пълна реставрация? Имам Sкоdа 1000мб на която й беше направен ремонт, колата добре изглежда. Почти всичко по двигателя е оригинал, интериора също...Но аз искам пълна реставрация .Падам си малко маняк на тази тема и като всеки такъв искам най-доброто :evil: ... Иначе колата е слънце,броните,тасовете ... абе всички полирани неща са ок ама не достатъчно за мене smile009 Много започнах да говоря и все пак ако някои има инфо къде може да се направи подобно нещо плс кажете !!! Безкрайни благодарности !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Biotest

    18

  • gogata

    9

  • Krankenstein

    5

  • Хашек

    3

Най-много писали в темата

Зависи какво точно разбираш под пълна реставрация, защото една такава би излязла четирицифрена сума, едно професионално боядисване ще ти излезе повече от хилядарка според мен, което от своя страна ще бъде предшествано от смяна и изкърпване на изгнили тенекии и консервация на кухините, след това като започнем с преден мост, скоростна кутия, двигател, спирачки и т.н., и смяната на всичко необходимо по тях, и накрая като завършим с нов интериор...и, абе няма да е евтино в никакъв случай. Мисля, че някой от варненската група, като най-запалени по реставрацията, ще ти бъде най-от полза :) .

 

П.П. Забравих да ти кажа добре дошъл!

П.П.2 - Пусни някоя и друга снимка на колата, да я видим и да й се порадваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам 4е все някой има интерес... :D 3а пари не искам да говоря,не са ми проблем...номера е някои който наистина би се 3ахванал и би направил вси4ко,да в3еме проблема ми присърце...3а хубавите неща(колата) средства не жаля...все пак това класика,спомен и тн...За снимки ще сложа ама трябва малко да се стопи снега 4е колата сега спи зимен сън :roll: като се постопли малко с удоволствие ще ги предоставя...да може не само аз да и се радвам...И последно за варненската група:какжо ще ре4е това..моля за малко пояснение :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свържи се с главния редактор на сп. Автокласика - той има много контакти с реставратори, а и самият се занимава с възстановяване на ретро коли 0888655491 Маргарит Карабуров. Но както каза и колегата няма да ти излезе никак евтино и после ако решиш да я продаваш никога не можеш да й вземеш вложените пари. Също така частите ще трябва да си ги търсиш и купуваш сам, като повечето декоративни, а и други елементи ги няма у нас и се поръчват от Чехия, което коства доста време и средства

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарен съм за контакта с този господин...едно малко пояснение : за продажба не може и дума да става,има хора на този свят които си пръскат парите за щало и нещало,е аз сам от тези които влагат в колите си това ми е ме4та и искам тя да стане реалност...както казах ве4е проблема ми е в това 4е не мога да намеря явно правилните хора...и още един въпрос:добре колко толкова много скапо ще излезе такава процедура? Ако някои сам обидил моля за извинение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам 4е все някой има интерес... :D 3а пари не искам да говоря,не са ми проблем...номера е някои който наистина би се 3ахванал и би направил вси4ко,да в3еме проблема ми присърце...3а хубавите неща(колата) средства не жаля...все пак това класика,спомен и тн...За снимки ще сложа ама трябва малко да се стопи снега 4е колата сега спи зимен сън :roll: като се постопли малко с удоволствие ще ги предоставя...да може не само аз да и се радвам...И последно за варненската група:какжо ще ре4е това..моля за малко пояснение :oops:

 

дай някоя и друга снимка и поясни какво е състоянието на колата. какво точно е според теб реставрация?/освен в превеждане в оригинален-заводски вид/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук току що снимах с апарата от снимката ми на стената...а оригиналната снимка е правена миналото лято !!! Не е 4ак толкова стара,ина4е колата е в това състояние...сега напролет или като се стопи снега ще пусна още http://picbg.net/pic.php?u=13471uWZZR&i=76403&file=.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук току що снимах с апарата от снимката ми на стената...а оригиналната снимка е правена миналото лято !!! Не е 4ак толкова стара,ина4е колата е в това състояние...сега напролет или като се стопи снега ще пусна още http://picbg.net/pic.php?u=13471uWZZR&i=76403&file=.jpg

 

какво според теб е реставрация и какво очакваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vankovarnata мисля 4е си погледнал ве4е снимката на колата,ако споделиш мнение ще съм благодарен :D какво о4аквам : 1.можеби да се докара колата до заводско ка4ество :roll: 2.Двигателя е 80% годен (върви без забележка)...има някои неща за доизкосупяване 3.Ходова 4аст-вси4ко е ок просто трябва освежаване...можеби до колкото разбирам аз.Има само 1 проблем:мисля 4е ябълковидните болтове са заминали ! 4.Интериор-преди 2г смених тавана,тапицерията на седалките е оригинал но... :roll: 5.Купе:Има да се прави тук там някоя ръждица,боята още ще издържи но до кога?! Това са основните неща които сега се сещам...ако имаш допълнения...но все пак искам да 4уя мнения :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vankovarnata мисля 4е си погледнал ве4е снимката на колата,ако споделиш мнение ще съм благодарен :D какво о4аквам : 1.можеби да се докара колата до заводско ка4ество :roll: 2.Двигателя е 80% годен (върви без забележка)...има някои неща за доизкосупяване 3.Ходова 4аст-вси4ко е ок просто трябва освежаване...можеби до колкото разбирам аз.Има само 1 проблем:мисля 4е ябълковидните болтове са заминали ! 4.Интериор-преди 2г смених тавана,тапицерията на седалките е оригинал но... :roll: 5.Купе:Има да се прави тук там някоя ръждица,боята още ще издържи но до кога?! Това са основните неща които сега се сещам...ако имаш допълнения...но все пак искам да 4уя мнения :D

 

на лични те питах какво искаш? смяна на тенекии, кърпене, ако е само това което пишеш като забележки защо не е оправиш сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че anastas от форума реставрираше 1000MБ. :roll:

Според мен колегата Biotest говори по-скоро за освежаване :roll: . В тоя ред на мисли, нека погледне ТАЗИ тема. Става въпрос за Октавия от 1963г. и собственичката видимо е доволна от резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам мисля 4е шегата за V6 и магарето е неуместна (без задни мисли),колегата Gogata мисля 4е ме разбира какво имам впредвид !!! Gogata твоята тема е интересна но се споменава за боядисване...до тук много добре а натам ? :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам мисля 4е шегата за V6 и магарето е неуместна (без задни мисли),колегата Gogata мисля 4е ме разбира какво имам впредвид !!! Gogata твоята тема е интересна но се споменава за боядисване...до тук много добре а натам ? :?:

 

говорим за анастас нали? или още не съм пил или ще спра предварително :mrgreen: / ше е трудно/ влез в час и прочети какво прави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам мисля 4е шегата за V6 и магарето е неуместна (без задни мисли),колегата Gogata мисля 4е ме разбира какво имам впредвид !!! Gogata твоята тема е интересна но се споменава за боядисване...до тук много добре а натам ? :?:

 

Първо да вметна, че Ванко далеч не се шегува говорейки за В6 :mrgreen:

 

А за двигател и ходова част и тн. ти препоръчвам да погледнеш в раздел "Бял списък" темата за Михаил от Симеоново. Не знам откога я имаш ембечката и ходил ли си при него, ама бате Мишо е магьосник на тема Шкоди 8) .

 

П.П. Междудругото имам някои "излишни" части за МВ, ако ти трябва нещо пиши на лични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не че те отказвам ако я почнеш както аз я почнах

няма да се качиш в нея наи малко гдина и половина аз вече я правя 2 и горе долу привършвам та прави си сметката дали ше ти стигне ентусязма и желанието занеш ли колко коли са разглобени и никога вече зглобени

как си с нервите тва маисторите реставратори са страна порода :lol:

до тук сичко по моита мб съм правил сам или с приятел боядйия на които не съм платил и левче равносметката е наи малко 4000лв. как ти се струва ако трябва да плащаш и накрая никога не си заслуява повярваи ми се пак е само едно желязо kараи я докато овеxтее оше доста пък тогава я прави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по пожод последното мнение...зна4и след като сте я по4нали, да наистина трябва да се завърши...и като всико приклю4и остава да се кара с кеф нали ?! Време имам,търпение имам,пари имам 8) П.С. Оказа се 4е с колегата Гогата се знаем от много години (нали Гога :D ) и мисля 4е тук ще ми е забавно и ще полу4а помощ от най-добрите... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С. Оказа се 4е с колегата Гогата се знаем от много години (нали Гога :D ) и мисля 4е тук ще ми е забавно и ще полу4а помощ от най-добрите... :mrgreen:

 

Я сподели откъде се знаем, че аз само за една бяла МВ на Недялков от Люлин се сещам :roll:? Да не би да си ти? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХАХАХ :D то4но така,аз съм...ама тък не е 4ат така 4е пиши на ли4но...тук е само кои може да ми помогне...абе това за V6 верно ли е ?! мойе да се направи :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.