Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пак проблемчета...


smirn0ff

Recommended Posts

Днес преди да тръгна от Варна за София ми се случи че стартера ми не искаше да завърти. Чуваше се само едно "цък", лампите светят като слънце, акумулатора ми е нов и е наред - проверих го, но стартера не върти( същото нещо ми се случи и на предния ден, но преди това колата ми стоя 3 дни под снега във Варна). След като колата се раздвижи всичко е на 6. Мисля си че стартера ми има четки за смяна или просто замръзваше на зверския студ и вятър.

Когато вчера я изринах от снега и вдигнах двигателя имаше 2 пръста сняг по целия двигател. Бутнахме я и запали. После на едно място както си стоеше и загасна сама. После пак не завъртя стартера. Като отидох при един приятел я оставих да си работи и така около 1ч. После се качих загасих, завъртях наново и стартера завъртя.

Снощи пробвах да запаля, пак не искаше.

Днес не запали, бутнах я малко, запали. Направих едно кръгче в квартала и я паркирах. Постоя около 10-15мин на паркинга и като пробвах и завъртя. Спрях на Шумен на Шел-а да допълня резервоара и трябваше да угася двигателя. После пак запали. На магистралата от Ябланица до София пак спрях и я угасих и пак запали...

 

Някой срешал ли е нещо подобно? :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моита правеше есента подобни проблеми и се оказа , че едната четка беше износена и когато попадне като работеща грам не завърташе ... това лесно можеш да го провериш - сваляш капака и ако са потънали пружините на четките сменяй и не му мисли ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам съмнения че когато ходих в един сервиз да ми сменят съединител, накладки ми подмениха включвателя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имало е замръзнала вода в шалтера и не е могло сърцевината да влезе в магнита и да задвижи вилката с бендикса,да даде контакт затова и светлините на фаровете са били силни.Ако на фаровете е намалявала светлината ,тогава е имало замръзнала вода между статора и ротора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за светлините незнам защото никога не паля на фарове,но и аз смятам че е възможно да е имало замръзване защото днес сутринта завъртя веднага както и след работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем с моята 105L , и се оказа, че имаше няколко прекъснати намотки на ротора, там където се закрепят за колекторите.....Самите връзки са щамповани, не са заварени или запоени и с времето са се прекъснали......Симптомите бяха същите - стартера върти когато си иска, и то най-вече като е стояла дълго време и мотора е изстинал.......Ходих при кви ли не майстори, по магазини и все викат: " Ми електромагнитния включвател ти е заминал, четки са ти заминали....." И свалих един ден стартера, извадих ротора, с една отвертка понадигнах всички намотки и се оказа, че три или четири са откъснати в мястото на щамповането......Взех един голям поялник и взички връзки ги припоих хубаво (само внимавай да не ги слееш съседните и да ги дадеш накъсо) и оттогава кахъри нямам.....Аре успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четките ги сменях малко преди да купиш колата...мисля, че ти бях казал. Сменях ги при Симо на Зоопарка. Търси проблема другаде. Освен това преди да ги сменя, колата спря да пали от раз. Нямаше такива - днес пали, утре не пали. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марто може да си ми казал,но съм забравил...

Този проблем не се е появил повече, което ме кара да мисля че е било от зверския студ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.