Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво да избера? Фабиа Комби Амбиенте или Фабиа Комби Самър


koko_del

Recommended Posts

:D Здравейте Регистриран съм от днес в клуба и ми предстои да си купя нова кола,която най-вероятно ще е шкода :D Първо се бях спрял на румстър но ми се видя много скъпа.После видях Фабията и ми се стори приемлива.Не обичам да се състезавам и мисля,че 70 коня са ми добре,но ще трябва да потърпя лишения,защото държа само на ТДИ (затова румстъра ми е скъп).Също се чудя какво да направя с радиото.Аз лично не съм виждал фабия с фабрично и мисля,че предпочитам да не е такова заради сигурността с купеното ще съм спокоен,че като си махна панела никой няма да ми разбива новата количка:oops: .Моля кажете си мненията за Фабия комби като цяло.Благодаря
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър избор! Комбито лично на мен ми харесва повече от хечбека :D

 

Колкото до музиката - ако можеш да отделиш пари си я поръчай с фабрична. Когато си с фабрична можеш да бъдеш малко по-спокоен, че няма да ти я разбият отколкото, ако си с купувана и слагана допълнитено. Но и в крайна сметка все пак даваме и много пари за каско, така че не го мисли много-много :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам комби Класик Съпрайз. Много съм доволен от обема и пространството, поведението на пътя и дизела най - вече, който при мен е във варианта 80 к.с. и е разкошен като съотношение мощност/икономичност за това купе.

Между другото ако искаш да минеш още по - тънко мога да ти предложа моята Хеленка, която е на една година и на 19 000 км. и мога да ти я продам за 22 000 лв.

Ако проявяваш интерес пиши ми на ЛС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

допълнително сложен касетофон без панел пак се краде, докато фабричен ако трябва да ти откраднат трябва да ти откраднат и разбият половината табло. Оригиналния касетофон е мн по труден за пласиране защото не е универсален като този който ти ще купиш, а трябва да се търси продавач който кара като твоята кола. Поради тази причина по сигурното е оригинален касетофон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на касетофона......

То от Фабия стана на касетофон за кола-лично мое мнение е(а и изпитано от варненската колегия)-оригиналния панел свири доста добре и ичистено-затова пък си е цифричка.Вместо него може да си вземеш някой добро мп3,или ДВД.

А за кражбите-едва ли е момента да се мисли за товапри закупуване на кола-пласиране и тн-освен ако не изригнеш с някоя иновация в озвучаването!

А за избора-аз или блея някъде другаде,но не разбрах-имаш предвид стара фабия комби?Или новата-понеже за новата мнение нямам!

:roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, напълно съм съгласне с BlackPearl - фабричния касетофон е много по-труден за вадене и освен това май е кодиран. Което го прави по-трудна за пласиране крадена стока. А пък и поначало си е оформен за определена марка и трудно може да се предложи на друга, което го прави още по-нежелан от монтирания допълнително - краде се, за да се вземат по възможност бързо пари от него, а не за да търсиш някой който евентуално да го вземе.

 

Това, че има падащ панел не мисля, че може реално да отблъсне някой - отдавна почти всички касетофони са с падащ панел и крадците са намерили начин да го неутрализират.

 

Големият недостатък на фабричния е неговата цена (защото определено е доста скъп за параметрите си) и евентуално ограничената функционалност - може да искаш ДВД например, или излизащ дисплей. Но ще привлича по-малко крадливи погледи.... доста по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този,който краде CD-player без панел,мога само да му каже,че освен да си го завре в г..а за друго няма да му свърши работа.А иначе наркоманчета всякакви! :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата или старата фабия все пак, че не разбрах? Относно двигателя - защо не вземеш този с 80 коня? Има не малка разлика във въртящия момент, а от там сигурно и осезаема разлика във вървежа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, колегата за Фабия 1 пита, че при Нова Фабия няма ниво на оборудване Самър Лайн. Пак след справка със ценовата листа на ЕТ в момента излиза че Самър Лайн се предлага като комби само с двигатели 1,2 HTP/64 к.с. и 1,4 TDI-PD/70 к.с. А ниво на оборудване Амбиенте въобще вече го няма в комби вариант за Фабия 1 !!! Въх !!!

 

http://www.skoda-auto.com/NR/rdonlyres/ ... _fabia.pdf

 

Поздрави.

 

P.S. Звъннах в ЕТ, на инж. Борил Драгнев попаднах, любезен и отзивчив, както винаги. Каза ми, че няма Амбиенте Фабия 1 комби, отдавна не я поръчвали(идвала без климатик, но с много други екстри - за това), но пък са останали 3-4 Фабии 1 1,9 SDI седан, ако някой все още му е мъка за вечното дизелче. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала колега pow-ама който не чете между редовете smile031 (като мен ](*,) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.