Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разлики между 130, 135 и 136


deso_top

Recommended Posts

Итерисуват ме какви са разликите между тези моделите. По точно с каво са подобрени 135 и 136 от 130 . И дали и каква разлика имат в задното окачване и как се справят с разкрачването

:?: :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основната разлика между двигателите 130 и 135/136 е главата. На първия главата е чугунена 5 канална - 2 всмук. и 3 изпуск.. На 135/136 главата е алуминиева 8-канална, или по-просто казано това е фаворитовият мотор.

 

Разлика в задното окачване и трансмисията нямат, като от 1988 правят минимални промени по окачването с цел избягване на въпросното разкрачване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, значи няма кой знае каква разлика. Това ме улеснява много

И ме извенете за невежеството ми :D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бащата на Рафаил ти отговаря:

Добре, че попита, че потърсих книжките.

Понеже забравих да дам книжката на Данаил, в нея са показани и разликите :

Разлика в макс. скорост

130, 136 - 153км/ч

135 - 148км/ч

Разход на гориво при90км/ч:

130-5,8л/100км

135-6,0л/100км

136-5,7л/100км

Разход на гориво при 120км/ч:

130-8,2л/100км

135-8,2л/100км

136-7,9л/100км

 

Но не това е техническата разлика, на която трябва да обърнете внимание. Степента на компресия, което автоматически означава, че при един и същи обем на двигателя имаме различна бутало-мотовилкова група. А и различната мощност, за 130,135 - 43KW, a за 136-46KW.

Щях да забравя, че и бензина, който се препоръчва е с различно октаново число, а оттам и ъгъла на изпреварване.

130- 5гр+/-2гр

135- 4гр+/-1гр

136 2гр+/-1гр

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, каква е тая книжка и има ли възможност да я сканираме и качим в нета? За да не се налага всеки път като има подобни въпроси за рапидите да пишем надълго и на широко, а направо да даваме линкове към странци от книгата :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Степента на компресия, което автоматически означава, че при един и същи обем на двигателя имаме различна бутало-мотовилкова група...

 

Степен на сгъстяване може би имаш предвид. Освен това при различна степен на сгъстяване съвсем не е задължително да имаш различна бутално-мотовилкова група. С шлайф на лицето на главата на 135 може да се постигне степен 9.7:1 както е при 136 и съответно същата мощност без да се сменя бутало или биела.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С шлайф на лицето на главата на 135 може да се постигне степен 9.7:1 както е при 136 и съответно същата мощност без да се сменя бутало или биела.

 

Поздрави

 

колко точно се шлайфа, помниш ли цифрата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Книжката ще я пратя на Данаил, който купи Рапида. Марио има каталог за резервни части, ще го взема, ще копирам страници и също ще ги пратя на Данаил. Но всичко това ще стане след месец, когато отново се върна в БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм Даниел и като ми ги прати Кирил ще ги сканирам и ще ги публикувам някъде в мрежата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди това проверете дали ги няма вече. Каталога предполагам, че е този: http://www.faann.net/page.php?menu=katalog_105&promena=katalog_dilu

(имам го и като пдф, не помня дали съм го качвал някъде)

 

А книжката може би и нея я има, но не казахте как се казва за да проверя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Искам да попитам имам шкода 130 в талона и пише 47 KW можете ли да ми кажете точно кои мотор е 130,135,136 колата се води 92 година първа регистрация поне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основната разлика между двигателите 130 и 135/136 е главата. На първия главата е чугунена 5 канална - 2 всмук. и 3 изпуск.. На 135/136 главата е алуминиева 8-канална, или по-просто казано това е фаворитовият мотор.

 

Четете май с вентилатора ;) , иначе ако е 130 мотора трябва след номера на блока да има - / 7

А относно първата регистрация на моята 130-ка в талона и пишеше първа регистрация 1996 г :lol: , което е по-скоро когато е внесена в БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

skoda 130 би трябвало да е 43kW, колкото е и 135, a 136 е 46kW, по - долу колегите са го написали.

модификацията 130 е произвеждана от 1984 до 1988

 

Ами незнам в талона ми пише 47 KW :roll: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.