Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане относно фабричната аудиоситема на Roomster.


Boomster

Recommended Posts

Румстъра ми е с фабричната аудиоситема Dance.

Когато вземам жената от работа ми се налага да я чакам по 5-10 мин. Точно тогава са моментите когато започвам да "човъркам" нещо по аудиото. Да, ама проблемът е, че трябва да съм на габарити, за да ми свети аудио-системата и да виждам имената на запаметените/избраните радиостанции или съдържанието на диска, иначе е пълен мрак.

Питането ми е: дали подсветката на тази фабрична система се пуска само като се пуснат габаритите или може и от самата уредба?

 

П.П. В упътването за експлоатация(което няма БГ-вариант) не се споменава нищо за тази функция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С габаритите си пуска осветлението на дисплея, за жалост. Иначе има опция в едно от менютата(не помня точно кое, но опцията се казва ILLUM - съответно 1 и 2) с която опция, може да си настроиш кръгчето около врътката да свети винаги при включено запалване (както свети врътката на фаровете).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се преправи, ако ти се занимава. Просто трябва осветлението да се захрани от "+" след даден контакт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се преправи, ако ти се занимава. Просто трябва осветлението да се захрани от "+" след даден контакт.

 

Може, ама като изтече гаранцията :) . Иначе и мен много ме дразни, че няма отделен начин да включиш осветлението на дисплея... Не знам дали има някаква причина за това или просто е плод на недомислие :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По същия начен беше вързано фабричното радио на едно Венто.

Явно политика на VAG. Мен лично много ме дразни монохромен дисплей, който не е задно осветен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих отговор. Цитирам:

Dear Mr. Paskov,

 

Thank you for your email.

 

Concerning your question I am sorry to inform you that there is no option in the car radio Dance settings which would turn the illumination of the radio display on after the ignition and lights are switched off.

 

The best available solution according to our opinion is switching the parking lights on which does not have that high battery consumption and which also turns the illumination of the radio display on. If the waiting time is about 10 minutes as you mention below then it should not be a charge for the battery.

 

Best regards,

 

Ondrej Tomsu

Customer Care

 

С няколко думи: трябва да са пуснати габаритите за да свети радиото Dance. И понеже ми се налага да чакам по около 10 мин., човека каза че това не е проблем за акумулатора.

Значи ще си го ползвам така както г-н Томсу написа, пък те току виж са добавили тази екстра в Service Pack 2 за радиото Dance ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На г-н Томсу му кажи,че ако ти падне някъде акумулатора докато си слушаш музика,му кажи да дойде да ти даде ток,за да запалиш! :mrgreen:

А сега сериозно - я дай адреса,че и на мен може да ми потрябва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.