Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

фелиция страхотно стържене при ляв завой


ivo

Recommended Posts

при ляв завой има някакво стържене на метал но съм пробвал на изключена от скорост го няма или почти не се чува затова си мисля че проблемът е в ск.кутия ако някой е имал подобен проблем моля да помогне ,а и още един въпрос стават ли фаворитови скорости за фелицията и от всички фелиций ли стават скоростите мойта е 1.3 43kw

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при ляв завой има някакво стържене на метал но съм пробвал на изключена от скорост го няма или почти не се чува затова си мисля че проблемът е в ск.кутия ако някой е имал подобен проблем моля да помогне ,а и още един въпрос стават ли фаворитови скорости за фелицията и от всички фелиций ли стават скоростите мойта е 1.3 43kw

 

Колега, откъде реши, че е скоростната кутия - това е като - боли ме зъб та куцам.

Свали колелото и погледни тъпия "тас на спирачния диск" ако се сещаш за какво говоря колко е изкривен - понамести го и карай

 

:mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тогава защо на изключена от скорост когато завивам по инерция не стърже

Виж сега, аз ти споделям от опит /който повярвай ми е доста с Шкода/ каква е вероятната причина за стърженето, ти ми задаваш въпроси...?

Да почна и аз с въпросите - защо реши че е скоростната кутия? след като казваш че го прави само при ляв завой? Какво общо имат скоростите с посоката на движение...??

 

За мене - проблема е или който ти споменах или може би нещо в някое каре, но не си описал подробно какъв е звука и кога точно се проявява - като даваш газ, като си на могорна спирачка...

Ама ако не ми вярваш някой от колегите нека се намеси ;)

 

без лоши чувства.. поздрави ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се чудя как може да се помогне на някой,като постави въпрос,ама без да е погледнал ,да е опитал да провери,още повече че ме може да се чуе звука при написване на въпроса.И каква гаранция е като чуя звука ,че ще мога веднага да кажа-ето това е.

Колеги мисля че човек трябва да опита да отстрани проблема ако е по силите му,а когато не може да се посъветва и да не се сърди че му е дадена насока как да се справя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тогава защо на изключена от скорост когато завивам по инерция не стърже

Виж сега, аз ти споделям от опит /който повярвай ми е доста с Шкода/ каква е вероятната причина за стърженето, ти ми задаваш въпроси...?

Да почна и аз с въпросите - защо реши че е скоростната кутия? след като казваш че го прави само при ляв завой? Какво общо имат скоростите с посоката на движение...??

 

За мене - проблема е или който ти споменах или може би нещо в някое каре, но не си описал подробно какъв е звука и кога точно се проявява - като даваш газ, като си на могорна спирачка...

Ама ако не ми вярваш някой от колегите нека се намеси ;)

 

без лоши чувства.. поздрави ;)

 

Ми честно, казано и аз мислех, че е каре, ама ме беше срам да се намесвам, защото мойта кола не е Шкода :oops: ама ми тропа по същия начин лявото каре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лагерите са сменени които също си бяха добре полуоските бяха на баланс добре са дискове спирачни са сменени амортисъорите даже и единия шенкел с главината стото мислеха че е от там всичко е сменено и проверено с искючение на скоростите та от там мисля че са скоростите или по точно мисля проблема е в диференциала стърже когато когато взимам завоя с газ когато е на скорост но без натоварване стърже по малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , ще те насоча към разсъжденията на Лъчо / FAV135 / щото като гледам ще сътвориш нова кола докато намериш проблема ... та натоварването на скоростите /диференциала/ е еднакво независомо в завой ли си или направо , докато каретата се натоварват различно ако волана е направо или в завой ... наскоро чупих външно каре при видимо здрав маншон и липса на всякакви щумове , тъй че преди да фалираш покрай таз предница купи малко молибденова грес и две скоби и си ги провери ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега знам как щрака каре а при мен не щрака а е постоянно стържене и аз реших да си карам така докато се счупи там каквото е ама не така си е вече 20000км .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.