Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

нагревател за задно стъкло Октавия 1


Octavia-I-TDI

Recommended Posts

Здравейте,

 

Един малко тъп въпрос. От къде и как се включва отоплението на задното стъкло за Октавия I комби. Или не нацелвам как става или просто не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PA150015_resize.JPG

 

Колегата PRR моля да ме извини, че му ползвам снимката, но бутона който те интересува е най-левия от четирите разположени над стереото(правоъгълниче с нещо като три реотанчета в него).

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за нагревателя - забелязал съм, че понякога не се включва.

 

Примерно, тия дни паля колата и след малко натискам копчето. Лампичката му не светва и не се забелязва ефект върху задното стъкло. Пробвах няколко пъти да го изключа и включа, но никаква разлика.

Зарязах го, покарах и по-късно пак пробвах, тогава лампичката му светна. Отново го изключих и включих няколко пъти - всеки път си светваше.

 

Има ли някаква особеност при работата на тия реотани? Нещо ми се върти в главата, че се самоизключват след някакво време, но това едва ли има връзка с първоначалното включване.

Иначе остава варианта да има хлабава връзка някъде :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сме го ползавали никога този нагревател, но когато съм го щракал копчето лампичката винаги светва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При FABIA-та при първоначално вкл.работи 10 мин и се изключва.След повторното вкл.работи докато не го изкл.Предполагам,че на OCTAVIA е същото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо ми се върти в главата за 15 не 10 мин ама все едно идеята е важна. На октавията си работи и до сега не е правила проблем.

 

Възможно ли е да има някаква функция в някой модели примерно ако е над 5 градуса да не може да се включва???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да има някаква функция в някой модели примерно ако е над 5 градуса да не може да се включва???

 

Едва ли ... все пак идеята на тия реотани е да изсушат стъклото когато е изпотено, а това може да се случи и лятото, като завали един дъжд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колеги за отговорите. Като натисна това копче ми се включва вентилатора за предното стъкло. Аз си мислех че е същото като копчето на климатроника за да духа в предното стъкло и повече копчето за нагревателя не съм го ползвал.

Още довечера ще го пробвам. Дано реотана да е здрав .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.