Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво да избера?


martomodev

Recommended Posts

Здравейте.Ориентирал съм се да взимам Шкода Октавия или Фабия до 9000лв.Може ли да ме насочите към кой двигател да се ориентирам.И какво да гледам?Какви дефекти и слаби места имат тези модели.[/code]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензинов или дизелов предпочиташ?

 

 

Предпочитам дизел.Ама за тези пари няма ли да е много изтормозен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз не мога да ти кажа колко е изтормозен но истината е,че ще ти е трудно да намериш.Една от причините които ме накара да си купя шкода (освен уважението към марката и VAG ) е ,че много се купуват и много малко се продават - справка мобиле.бг ,мобиле.де.Държат доста сериозна цена на старо и щом хората не ги продават явно има защо .Сега и аз съм на същото мнение...

От другите марки коли бол,всякакви ,незнам дали сте забелязали

Сори за офтопика но ти пожелавам успех и съм сигурен ,че няма да сбъркаш в избора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че няма да сбъркам.Баща ми има Шкода 100s и аз съм се научил да карам на нея и съм си доволен и се я карам от време на време.А иначе карам служебна Октавиа 1.9TDI и много съм се навил.Гледах в мобиле бг.Има доста коли(бензинови повече).Но не знам какво да гледам.Къде са слабите места?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото им слабо място е турбото и свързаните с него неща. Така изглежда от многото теми, свързани с този проблем във форума. Но имай предвид, че това са коли на много километри. Не, че не е възможно и на почти нова кола да се развали (както при вуйчо ми), но все пак не е толкова често.

Можеш да си вземеш и SDI. Също двигател с директно впръскване, но без турбокомпресор. Имай предвид, че е доста тромав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи SDI е 68 к.с., а TDI са 90 и 110 к.с. Има и TDI-PD 101 к.с., но още са доста скъпи, защото са след 2000 година.

Твоята Brava сигурно е предкамерен дизел, за разлика от тези на VAG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още като прочетох въпроса и си помислих веднага за Фабия SDI и после видях, че ikonoma е препоръчал същото. И моят съвет е такъв. Не съм го карал, но знам, че е много икономичен и здрав двигател, макар и да не е много пъргав. Октавия не знам дали може да се намери хубава за тези пари. По-добре по-запазена Фабийка. Все пак зависи и за какво ще се ползва. Те са си различен клас кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решил съм да взимам колата за лично ползване.Трябва ми кола която да не я ползвам една седмица а после един месец ремонт и една торба пари да дам.Не знам как е обема на багажика на Фабията че трябва да влиза детска количка.А какво ще кажете за двигатели като 1.2и1.4 :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,4 не е лош-но не е кой знае колко икономиче,но 1,2 за мен не става-първо е трицилиндров и оттам и живота на двигателя е доста по-малък(мое мнение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавия не знам дали може да се намери хубава за тези пари. По-добре по-запазена Фабийка

Понеже и аз до скоро се оглеждах за кола, но за бензинова да кажа че октавиите са с поне едно 2к лв по евтини от фабиите поради причината чем оже да си намериш октавия 97-98-99г а фабиите започват от 2001 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решил съм да взимам колата за лично ползване.Трябва ми кола която да не я ползвам една седмица а после един месец ремонт и една торба пари да дам.Не знам как е обема на багажика на Фабията че трябва да влиза детска количка.А какво ще кажете за двигатели като 1.2и1.4 :roll:

Щом е намесена "детска количка" според мен вобще не поглеждай Фабия. Аз съм на този етап в момента(карам фабия комби и имам бебок). Лятото, като тръгвах за морето амнайсе пъти пренареждах колата докато сместя багажа. Количката влиза без проблеми, даже и две събирам, но не забравяй, коритото, преносимото креватче и още куфари и чанти, ако тръгнете нанякъде за повече от 3 дни. ...Не дай Боже пък да си фен на палатковите лагери. :D Освен това столчето на задната седалка също влиза трудно. Аз съм висок и като си мръдна седалката в най-задно положение не мога да сложа столчето зад мен. А както е известно това е най-безопасното място в автомобила(зад шофьора). Също така е трудно и да седне някой зад мен. Ако все пак решиш Фабия - според мен най-добрия двг за лично ползване е 1.9 SDI. Здрав и достатъчно мощен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aйде ся!Като се сгъне и във Fabia-та се събита детска количка.Да не говорим,че се побира и сгъваемо детско креватче и има място за някой друга торба!!! :)

P.S. И аз съм се учудвал колко багаж може да побере,стига да я нареждам аз,а не жената!(ама аз и затова не и давам) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aйде ся!Като се сгъне и във Fabia-та се събита детска количка.Да не говорим,че се побира и сгъваемо детско креватче и има място за някой друга торба!!! :)

P.S. И аз съм се учудвал колко багаж може да побере,стига да я нареждам аз,а не жената!(ама аз и затова не и давам) :mrgreen:

smile162

Това е самата иснтина. Зависи кой подрежда багажа и как го подрежда.

Преди 15-20 години хората все на комбита са се возили... Семейна, не семейна кола ала бала... Ладата с този малък багажник (заради 57 литровата бутилка) където да сме тръгнали всичко се е събирало, така, че не можете да ме убедите, че на Фабията не и бил достатъчен багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че говорим за сгъната детска количка. Още ми е тъжно за Каддито, дето влизат поне две разгънати детски колички(да не говорим за три байка с палатки, чували , раници и т.н.), ама няма как. Сега да си говорим честно - фабията си е възтесничка. На задната седалка може да седнат само деца и лилипути. За дълъг път на задна седалка вобще и не си помислям. Иначе за двама плюс багаж е супер. Също така е идеална, ако мразиш съботно неделните пътувания и предпочиташ да прекарваш уикендите в София(например)

НО! В никакъв случай това не е моята СЕМЕЙНА КОЛА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че и Октавията не е по-широка отзад. Единствено багажника е по-голям.
Е,ко направи ти бре!Много по-широка си е! :oops:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че и Октавията не е по-широка отзад. Единствено багажника е по-голям.
Е,ко направи ти бре!Много по-широка си е! :oops:

Може да е по-широка, но е по-къса, за сметка на големия багажник. Опитай се да седнеш зад едър шофьор в Октавия 1 - не става :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота съм по свободен и имам път към Благоевград.Мисля да спра на Дупница да видв какво се предлага.Кажете какво да гледам ако нещо ми хване окото.Чувам че тези коли имали проблеми с турбото.Как може да се разбере колко живот му остава и дали не е закрепено само за прдажбата?На какво да наблегна при огледа(двигател,окачвне,електроника)Става въпрос за SDI и TDI(Фабия и Октавия)Виждам че след 2000год.Октавия се предлага с по нов вид табло.Такава ли да тирся?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж това

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1

преди да ходиш до Дупница, там според мен само можеш да добиеш представа за тренда на пазара на употребявани коли в България

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че и Октавията не е по-широка отзад. Единствено багажника е по-голям.
Е,ко направи ти бре!Много по-широка си е! :oops:

Може да е по-широка, но е по-къса, за сметка на големия багажник. Опитай се да седнеш зад едър шофьор в Октавия 1 - не става :cry:

Aве ко приказваш ти бре?Ти ще изкараш и че междуосието на двете е едно и също!Това дето го говориш може би се получава,когато този дето кара сяда така все едно ще пуши цигари на кафе,а не че ще кара автомобил!Над половината от водачите на автомобили не са си нагласили седалката както би трябвало.Или е прекалено назад или облегалката е много назад или какво ли още не! :|
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на широчина разликата е много малка !!! аз на моита фабия съм и сложил споилер на октавия 2 и се явява с около 4 сантиметра по- къс ! но пък на октавия стоповете са по големи така че като цяло вътрешното пространство на октавия е добре усвоено ! разликата е много малко но все пак е ОСЕЗАЕМА !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.