Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво да избера?


martomodev

Recommended Posts

Никой ли не е имал проблеми с тези коли?Кажете поне някъкви отзиви.Слаби места нямат ли? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

29 000 km което е от април до сега на октавия 1,9тди 101коня единственото което не ми харесва е че потропват бравите на задните врати. Във форума има доста изписано как се оправя проблема така че не го считам за проблем. Други проблеми няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабия от подписа - няма никакви грижи. Е разбира се има некви проскърцвания от щората на багажника, но като врътна музиката и не ги чувам - 26000км от март насам. Колицата е супер(естествено 26000) не са показател. Имаме обаче 2 фаби и на около 200 000(1.9SDI) и една октавия 1 1.9 TDI над 300 000. Бих ги определил като надеждни автомобили.

А, не сетих се... Мисля, че са прогромирали кога да им изгорят крушките на фаровете. С колегата подкарахме шкодаците заедно - левите ни крушки изгоряха с една седмица разлика. Две седмици по-късно ми изгоря и дясната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели дали на SDI-тата им се повишава разхода като са на 200000 км. в сравнение, от когато са били нови? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро се возих в едно такси Октавия 2 1.9 дизел. Колата беше видимо нова.

Ето и впечатленията ми:

- Много добър дизайн

- Осезаемо шумна или недостатъчно обезшумена

- Хареса ми как отлепя, макар че в началото се усещаше едно леко замисляне.

- Патериалите бяха същите като в моя Румстър, т.е. очевадно евтини пластмаси.

- Всъщност, нещото което най-много ме разочарова е това, че ако седиш до шофьора няма да можеш да си изпънеш двата крака едновремено,

защото десният ще опре в калника, който заема част от интериора.

Това нещо е неприятно ако се пътува на дълги растояния.

Старото ми Ауди Б4 имаше този проблем и когато жената караше, този калник много ме дразнеше.

 

Това са ми преките впечатления от Окти 2, чийто дизайн много харесвам. И май дотук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели дали на SDI-тата им се повишава разхода като са на 200000 км. в сравнение, от когато са били нови? :)

Ами виж сега...говорим за служебни коли...никога целта не ми е била да икономисвам гориво, но ще погледна пътните книжки на колегите и ще сравня с моята. За да бъда най-ясен, ще кажа, че не бих се замислил много, ако ми предложат да си купя една от тях. Колегите твърдят, че не е трудно разходът да се свали под 5/100 и то с над 100км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора кажете къде мога да ходя да дледам за Шкода(фабия,октавия)дизел.От няколко дни обикалям автокъщите и няма нищо свястно.Всички са пребоядисвани или са доста захабени.Ако някой знае къде или кой продава такава кола да казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Ориентирал съм се да взимам Шкода Октавия или Фабия до 9000лв.Може ли да ме насочите към кой двигател да се ориентирам.И какво да гледам?Какви дефекти и слаби места имат тези модели.[/code]

 

По мой разбирания си земи фабийка 1.2 комби. който не е мерил м-у задните калници не знае какво е разтоянието. Става за агресивно каране, за семейна кола и за градска. Някой ще ме набълват ама други са видели как върви с 190 и как се пържи. Малко и куца изолацията откъм шум ама карай. Незнам как са нафтовите печки но при моя стил на каране не биха изкарали и 2г./мое мнение/. За 4г./почти/ съм сменил само един тампон за 14лв. и гуми с джанти/сещаш се що/. Ако някой има нещо против нека си даде колата за едно рейсче само :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мой разбирания си земи фабийка 1.2 комби. който не е мерил м-у задните калници не знае какво е разтоянието. Става за агресивно каране, за семейна кола и за градска.

Не пич, не става за семейна кола. Т. е. става, но Октавията е по-удобна. Освен това, както писах по-горе Фабията е ниска и е кофти да се катериш по бордюри. А в София се налага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марту, Фабията може да е ниска, ама фабричната Октавия също не е висока - нали затова й вдигнах предницата на моята - имал съм не един случай да ми задере предницата, когато съм се качвал назад :!:

И за високите бордюри също не е препоръчителна. Предполагам, че и двете коли са много "икономични" по отношение на клиренса и решенията са 2 - повдигаш постфактум колата или взимаш Октавия 4х4 :mrgreen:

 

Може би Фабия комби става и за семейна, но трудно ще се съглася, че се справя кой знае колко по-добре, ако въобще е по-добре, от една Октавия комби. Ако колегата не е съгласен - срещаме се следващата среща и си сядаме в колите :mrgreen: - аз не съм едър, голям човек, но Фабията ми е по-малка отвътре. Няма да ме хване клаустрофобия, но не мож ме убеди, че в Октавията ще ти е по-зле.

И по отношение на максималната скорост - имаше една тема по въпроса и там Велко сподели, че при 210км/ч на скоростомера при засичане с GPS се оказват 195км/ч. При същата грешка 190км/ч са може би около 175-180.

 

Разбира се има я и обратната страна на медала - макар Октавия да е много маневрена за размерите си, просто не може да влезе в същото място като Фабия. И ако е градска кола това е само по-зле.

 

Но след като колегат търси кола - нека седне и в двете и да види как се чувства. Даже и да врътне по едно кръгче като някъде по пътя опита да паркира - последното го направих, когато колегата си купи неговата кола и се чудех как ще се справям с моята ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dereal до някаде съм съгласен с теб, ама като ще сяда да вземе с него и някой по дълъг който да пробва особенно задната седалка как е след като е поизтеглил предната. Разликата в багажника е само дължината, а при колата е огромна. При културно каране е икономична и много добре се държи на пътя. Относно километрите при едно спиране от полицаи радара им показваше 175 и аз с толкова си карах. Може да има 1-2 километра разлика.

 

И по тротоари се катери без проблем, особенно румънски :D Дончо знае

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.