Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

комби?


kusho

Recommended Posts

Търся си нова кола. Старата /Е30/ срещна един стълб :D

фелиция комби е един от вариантите.Изчетох доста теми тук, запознах се с ел. проблеми, с дискусиите 1.3 vs 1.6, с проблемите по скоростите и др. Имам няколко въпроса?

 

1.Окачването взаимствано от VW или друго е?

2.Какъв разход дава на бензин 1.3MPI комби?

3.Къде във Варна има сервизи и магазини за шкодички?

Благодаря предварително :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=7808

 

взимаш и караш,разхода на горивото е повече в зависимост от този който кара,досега нито една от колите ми не е върнвла,само иска да наливам.С малко думи-преди 20 г записвах какво харча,после видях че то е похарчено и нищо не ми е върнато..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти, колега.

По в.1: моята фела е '96 и да ти кажа - с малки подобрения си е Фаворит от всякъде. Не знам обаче дали по-новите - '98-2000 не са с друго окачване. Питай колегата PETYO например, той е с по-нова Фела.

в.2: На градско - бензин ок.10-11/100, газ - 13/100 (само че живея в София и минавам по 2 пъти на ден през най-натоварената част на града, по целия му диаметър); извънградско - бензин - ок.8/100, газ - ок.10/100 (карам я с 130-140км/ч, при по-ниска скорост може би разходът ще е по-малък - все пак "оптималната скорост" за този двг по книжка е 90 км/ч :roll:

в.3: не съм от Варна, но пиши на hashek или на redline_

Ами това е от мен, дано съм ти бил полезен ;)

ПС: Колегата shotik не спами - пратил ти е хубав линк, виж я Фелката, поне на снимки изглежда хубава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ако ще е фелиция 1,6 или 1,9 дизел другото е архаичен двигател стара концепция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 MPI ли имате предвит?

Така, де ама за газ забрави. Освен, ако не е газов инжекцион.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.3 чешки двигател има го в няколко разновидности някой са МПИ(мулти поинт инжекцион) други са карбуратор

1.6мпи немски мотор

1.9 дизел без турбо пак немски мотор

 

След доста дискусии по форума моя извод е следния:

ако ще слагаш АГУ и искаш да минеш по тънко взимай 1.3 карб, но колата ти няма да е от първите на светофара

Ако искаш взимаш 1.6 но газова за него е 1000++лв, но си имаш по съвременен,мощен и по-добър двигател на който поддръжката му е по трудна и трудно става пред блока с чук в ръка > :mrgreen: хахахаа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш взимаш 1.6 но газова за него е 1000++лв
- Бих казал, че при 1.6 заради пластмасовия колектор забравяш за каквато и да е газова уредба, за да не се хапеш после.

 

Иначе с който и мотор да я вземеш пак няма да си първи по светофарите, но ако държиш колата да е комби и да пренасяш батаж с нея 1.3 мотора ми се вижда слаб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излиза че окачването е чешко, двг без 1.9д са чешки, е че бай германец кво е правил? Само е пребирал печалбата май. :D:D

И 1,6 MPI е немски. Моята Октавия е с такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята Фелиция е с моноинжекция, на газ, 40kW и определено НЕ съм последен на светофарите - то това зависи и от задкормилното устройство, нали знаете....

а колкото до пренасянето на багаж - с 4-ма души и багажът им за морето, се движа със 130-140 км по магистралата, което, мисля е една съвсем приемлива скорост - все пак комбито е "семейна кола" ;)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.3 има варианти с карбуратор и моноинжекция, като карбураторния е с 3 киловата по-мощен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кой двигател е моноинжекция-1.3 ли?

1,3 е чешки двигател, изграден по образец на старите двигатели още от времето на 1000 MB

има три варианта - карбуратор (57 к.с), моноинжекцион (55 к.с) и пълен инжекцион (67 к.с) с променена степен на сгъстяване.

 

1,6 е немски двигател - пълен инжекцион с пластмасови колектори. Слага се на Октавия, Фелиция, Голф 3, Поло, Кади. Има мощност 75 к.с.

 

1,9 е дизелов двигател с предкамерно впръскване и механична помпа. Има мощност 64 к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а колкото до пренасянето на багаж - с 4-ма души и багажът им за морето, се движа със 130-140 км по магистралата, което, мисля е една съвсем приемлива скорост - все пак комбито е "семейна кола"

 

Само по надолнище ще държи тази скорост с 4 човека и багаж, и то на газ!!И други имат 1.3 карбуратор само на бензин.Багаж определено хваща доста.И си върви прилично, но чак 130-140км?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Двигателите наистина са в 5 разновидности: 1.3 карб, 1.3 моно, 1.3 МПи, 1.6 (VW), 1.9Д (VW). Окачването на всички Фелиции ('95 - '02) като концепция е едно и също с това на Фаворит. Респективно и частите са взаимозаменяеми. Предно - McPherson, Задно - мост с McPherson, като в повечето случай на колите с двигател 1.6 и 1.9Д е подсилено: по-дебели пружини (заради по-тежките мотори), разпорка между бомбетата отгоре и стабил. щанга на носачите отдолу.

 

В сравнение с чешките мотори, тези на VW са скъпи за обслубване - има разни датчици и т.н., които са VW, но не стават от Golf 3 1.6 например, а са само за Фелиция. Гледай колата да е внос от Италия ( избягвай (Германия и Шверцария), понеже Фелицийките имат склонност към загниване покрай стъклото на 5тата врата отдолу и задните вежди. Няма Фелиция от Германия, която да съм видял и да не е за смяна на 5та врата, задни вежди, спирачни тръбички и т.н.

 

Със сервизирането, поне във Варна, няма да имаш никакъв проблем - Крум и Ясен от автосервиз Шкода (Цветния квартал - ул. Карамфил 25) са специалистите в града за Шкодите до 2000г. Всички клубари от Варна си правим колите при тях. Правят всичко по колата (без двигателите 1.6 и 1.9Д) и имат богата складова база от нови и второупотребни части.

 

Щом си карал Е30, няма как Шкодичката да те впечатли повече, освен, че е един семпъл и чаровен, лесен за поддръжка и каране автомобил. За двигателите - ти си преценяваш, най-вероятно 1.3 и 1.9Д ще са ти слаби, но пък 1.6 си погорява бензинец, а и не става за газ, поради пластмасовия всмукателен колектор.

 

Успех в избора и да се обадиш да я видим във Варна, ако има сделка ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се за спама:

Само по надолнище ще държи тази скорост с 4 човека и багаж, и то на газ!!И други имат 1.3 карбуратор само на бензин.Багаж определено хваща доста.И си върви прилично, но чак 130-140км?!?
по надолнище прави 160 км/ч :mrgreen:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото :D

 

Баща ми имаше 120л, взе я нова/ от мототехника навремето/ на 300 000км. преди 8г. се развали километража, последваха още 6г. ежедневна експлоатация-спря преди 2г. покраи смяната с новите номера.И така шкодичката се пенсионира на около 500 000км БЕЗ отваряне на двигателя :D

 

Ако ще взема фелиция, ще мина през колегите в Цветния да я прегледат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се за спама:
Само по надолнище ще държи тази скорост с 4 човека и багаж, и то на газ!!И други имат 1.3 карбуратор само на бензин.Багаж определено хваща доста.И си върви прилично, но чак 130-140км?!?
по надолнище прави 160 км/ч :mrgreen:

 

сигурен ли си, че скоростомера ти мери верно, щото моя доста "надписва" и 140 ги няма за нищо :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На връщане от събора, по пътя за Варна с Павел (1.3 карб., пълна с багаж, с 15", на газ на 1 клапа) на Девненския баир надолу направих почти 160км/ч на 4та скорост!

 

Тази година съм само на бензин и на 2 клапи, мисля да си обърна километража :mrgreen: .

 

П.п.:

Стар размер 165/70 R13

Нов размер 195/50 R15

 

Стар диаметър 561mm

Нов диаметър 576mm

 

Разлика в диаметрите на двете гуми +15mm

 

Показание на скоростомера при движение на автомобила със скорост 100 км/ч: 97км/ч - Ако ме разбирате правилно ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак, махни оборотомера и скоростомерът ще ти заработи вярно smile091 smile091 smile091

Кокич, а ти не си ли видял, че Фелицията има и пета скорост? :)

колега kusho - успех с покупката и да се похвалиш какво си си взел - със снимки! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.