Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Антифриз върху разширителния съд (Felicia) FIXED:Скапан съд


El Comandante

Recommended Posts

Постоянно имам антифриз по външната страна на разширителния съд, нормално ли е да излиза по малко през капачката?

 

Казанчето и капачката са съвсем нови, не загрявам, нямам мехурчета в антифриза, гумените ми съединения са ОК - не са твърди.

 

И въпреки това имам антифриз по казанчето. Не е много, но май не трябва да е там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми според мен не е нормално - поне на моят съд не съм забелязал да има

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това, че капачката ти е нова, никак не означава, че уплътнява добре. Смени я (струваше някви левчета) и виж как ще се държи след това ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че като е нова капачката незначи качествена.Аз си смених

капачката с нова, след като прецених при едно отваряне на казанчето,че

старата е за смяна. Понеже и друг път съм имал ядове с нови части си я

запазих, ей така за резерва. И добре, че направих така, защото новата

взе да сълзи по малко, което малко ме притесни, но реших да върна

старата и всичко се оправи. Вече карам 1 година без да тече. Сега новата е резервна1 (за справка-струваше 5 лв.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте, колеги. Старата капачка пускаше, затова я смених. Зная за важността й, затова купих нова оригинална - синя от Еуратек. Неразумни 25 (!) лв.

 

Новата също пропуска.

 

Малкият маркуч (от термостата към разширителния съд), който по дефиниция трябва да връща охладителна течност, го прави.

ОК. Но част от струята излиза през капачката. Не бих казал, че е съвсем малко, стича се под казанчето и остава на черната ламарина отпред вдясно, сякаш имаш теч на радиатора - доста заблуждаващо.

 

Естествено, че освен течност, и въздухът си излиза безпрепятствено.

Странно, че не загрявам.

 

Дали да не пробвам с нова капачка. Идея нямам как ще е налягането с такава, която работи, така че вариантът гарнитура засега не е изключен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте, колеги. Старата капачка пускаше, затова я смених. Зная за важността й, затова купих нова оригинална - синя от Еуратек. Неразумни 25 (!) лв.

 

Новата също пропуска.

Ами иди на "Монтевидео" и си купи една евтина капачка! Моята като я взех, си казах "егаси ментето" - една такава неугледна жълтеникаква, вече съм повече от година с нея и нямам проблеми (да чукна на дърво) :mrgreen:

...еххх а за останалите двайсет лева, дето си ги дал бадева, колко бира можехме да изпием :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом и с чисто нова оригинална капачка пропуска, да не е прецакана нещо гърловината на разширителния съд? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом и с чисто нова оригинална капачка пропуска, да не е прецакана нещо гърловината на разширителния съд? :roll:

Митак, знаеш ли колко време ми работеше скъпо-струващият-нов-оригинален палец за делкото, купен от ЕТ? Точно николко - завъртя 2 пъти и умря. Така че тоя номер с "оригиналните части" в БГ не важи! Просто прежалваш още 5 лв и си купуваш нова капачка и пробваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е, не споря - просто споделям опит. Може и да е от самия съд - аз си бях купил от битпазар един видимо нов такъв за жълти стотинки, но се оказа в последствие, че пропуска по шевовете, затова сега му ползвам само капачката (старата ми беше доста ръждива отвътре)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Update: След малко повече взиране (10x на колегата FAV135) и смяна на няколко капачки - нови, стари, всякакви, се оказа, че виновна се оказа не капачката.

Разширителният съд (хм, също от Еуратек...) бе с наранена гърловина и не опираше добре по гуменото уплътнение на капачката, откъдето не изпускаше - както въздух, така и антифриз.

Така че - ключът от бараката се оказа разширителният съд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Long live Еуратек:!: в по-свободен превод "един дълъг и на живо за Еуратек" :evil: Изводът - от ЕТ вече нищо няма да си купя! Радвам се, че си оправил проблема!

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Long live Еуратек:!: в по-свободен превод "един дълъг и на живо за Еуратек" :evil:

 

Що скверните името на фирмата ... аз пукнах едно казанче , което не беше от ЕТ , а в последствие скапах и второ пак не от там , ма кво са виновни производителите кат са ни одървени маркучите ... третото го смених барабар с водните съединения , направих една доработка и си е екстра - не се пука , не изпуска вода ... а като махнах и стария изпарител не се вдървява системата като загрее мотора ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.