Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Слягване на нбакладки и дискове.....


_v_

Recommended Posts

Имам един такъв въпрос - смених предни дискове плюс предни и задни накладки и се чудя след колко километра "слягва" цялата система т.е. започват да работят нормално?! :roll: Не че имам някакви оплаквания от спирането, но ми се струва че като натисна педала на спирачката би трябвало да заковава колата на място?!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След смяна на дискове и (или) накладки се препоръчва първите 100 км да се избягват рязки и силни натискания на СПИРАЧКАТА. Цели се по-добро припасване на единия детайл към другия. :D

 

първите няколко натискания трябва да се внимава...спирачния ефект е доста по-слаб от обикновено...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите по-скоро към 300км, знам аз. Трябва да си внимателен с педала през това време, пък и колата почти не спира, особенно първите 100-150 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Karaibrahim e много прав в случая!Даже колкото по-внимателно се натискат спирачките по-добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

150-200км не се препоръчва да се използват максимално-т.е. да не се спира мн рязко докато послегнат:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз първите 100км обирах доста със спирачка, но внимателно. Трябва да ви кажа, че колата спира доста по-добре от преди, но не е чак толкова осезаемо. Голямата разлика е, че не забива муцуната при по-рязко спиране.

 

Виж при Фелицията ми при смяна на предни дискове с накладки + барабани и задни накладки - колата стана друга! Разликата беше огромна! Не знам защо така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен зависи колко балъци качва на ден!Например от ж.п. гарата до центъра,като мине през Овча Купел и така! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.