Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

оборотомер за 1.6MPI


v_savov67

Recommended Posts

сутрин когато запаля двигателя оборотомера застава на 2000об. обаче се чува,че мотора е с по-малко. дали е на празен ход или на по-голями стрелката си седи там. след време си влиза в нормална работа. дали някой е имал същия проблем. от къде ли взима сигнал оборотомера от алтернатора или от накъде другаде .споделете и ще ви благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че е от бобината и брои през колко секунди се подава искрата и така отчита обротите.Е поне аз така знам ;)

 

To за коли като твоята и бившата моя(120ка ) е така, но на една кола която е 1.6мпи има доста повече датчици от който компа взима информация за да командва инжекциона и си мисля че няма да е от там. Най -малкото е че тоя двигател има датчик за положението на коляновия вал и от там може да идва информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В книгата пише ,че запалителната система се контролира от електр.блок на който датчика е е на разпределителя,задвижван от разпределителния вал и е снабден с датчик на Хол

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.