Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло за Фелиция 1.3?


rafaeloff

Recommended Posts

Здравейте имам една дилема. Чудя се какво масло да си сложа много се рових из форума но конкретен отговор не открих. Става въпрос за Фелиция 1.3 99г. на 92к километра досега си сипвам кастрол 15W40 а сега се чудя дали да не пробвам с полусинтетика 10W40? Колата се кара целогодишно с това масло. Ще съм благодарен ако ме посъветвате кой е по добрия вариант за това моторче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също споделям собствен опит - Шкода Фелиция 1,3 карбуратор 1999 год., закупена нова, вече на 80к.км. карана само с ЕЛФ 10W40, никакви проблеми, нищо не е сменяно по двигателя, не харчи никакво масло. От 23 к. км. върви успешно на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси и аз мисля да пробвам полусинтетика, но досега баща ми я караше и тои и сипва само минерално. Какво мислите за Мобил 1, че кастрола е скъпичък?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам с 10W40 на GM (за Опел е, ма кво от тва ;)) - тубата от 5л. е около 44-45лв.

Ето ти един полезен линк за различните видове масла: http://audibg.com/index.php?showtopic=9912

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.