Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

регулиране на фарове


Storm

Recommended Posts

за Oktavia I с възможност за регулиране от купето...

десният фар свети малко по-ниско от левия, а като цяло и двата са леко кръстосани, с две думи трябва си регулиране

въпросът ми е как става това, къде по фаровете се пипа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става в сервиз ;) . Почти навсякъде, където има пункт ГТП регулират и фарове. Сам няма да се оправиш, освен ако нямаш желание да си загубиш половин ден, докато уцелиш правилните ъгли, под които трябва да пада светлината на двата фара :mrgreen: . Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то по принцип ако са правилно регулирани трябва десния да свети малко по в дясно и по надолу от левия.... смисъл не трябва да светят еднакво.

 

ето това ми е мненито от тема пуснта преди 2 дена

Навсякъде където се правят годишни технически прегледи имат уреди и познания как се работи с тях за регулиране на фарове. Според мен не си заслужава да се занимаваш на тъмно на вратата на гаража с книга в ръка да мериш на колко метра ти е колата от вратата, после да мериш на колко метра ти мятат фаровете и тн. Ще си играеш 5 часа като в сервиза за 10 лв ще го направят много по-добре за 15 мин.

 

Есенно време обикновенно в пуктовете на СБА има безплано реглажи на фарове.

и това е темата :

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=7916

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не съм се ровил в Октавията , но всяка кола си има реглаж , който е достъпен след отваряне капака на двигателя. На всеки фар си има по две зъбни предавки - едната за хоризонтална , другата за вертикална посока. По принцип VAG ги изработват от бяла пластмаса , намират се зад фара и са удобни за манипулиране. Реглажа е много лесен , обаче трябва да имаш диаграма за настройка . Такава има обаче в пунктовете за прегледи. Светлината на фаровете не трябва да успоредна ( леко са кривогледи) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавия 1 (за 2 не знам) има само реглаж по вертикала. BTW реглаж на фарове НЕ ПРАВЕТЕ В ЕТ! Два пъти ми правиха и двата пъти минавах след тях да си ги оправям! Ненормална работа! Да ги забият да светят на 10 метра пред колата :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фаровете се регулират да светят точно напред (не и по височина)

рефлекторите/лупите след това проектират светлината накъдето трябва (примерно десния да осветява банкета, а левия да не заслепява насрещните)

светлината трябва да пада с около 1,3% (на повечето коли е толкова)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.