Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с ел. стъклата на Фабия


iliyan_germanov

Recommended Posts

Здравейте колеги ШКОДАДЖИИ, след малко новогодишни препятствия с мойта хубавица, а именно лек удар, посещение на сервиз, малко боя и нова задна броня, вече съм щастлив отново. НО, забелязах че след заключване на колата с дистанционното на алармата, стъклата не се вдигат до горе, а само донякъде. Свалих платката на бутоните на шоф. врата, видимо няма проблем. Иначе си работят нормално при ръчно натискане. Обаче като съм свикнал да не затварям прозорците при слизане, сега ми е криво и само се оглеждам за някой забравен такъв. Някой да има идея какво може да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти - кофти тръпка е станало.

Кажи удара бил ли е във вратата или тя понесла ли е от него?

Между другото сега ми светна - щом от дистанционното вдигат - явно си модерен.

Някой беше обяснявал как се калибрират стъклата поразрови се.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе според мен не е до калибрация, защото някой път вдигат, но повечето пъти не, а иначе удара беше отзад, вдясно, малко и много коварно, резултат: нова броня, малко пипане по петата врата и десния калник. Но в сервиза те постараха доста и сега е перфектна, няма разлика с преди. Но това ме мъчи с тези стъкла. Предполагам е съвсем дребно, ама а де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм зле - все пак си казал, че от бутоните си работи нормал - щях да се изцепя да не е контактен проблем нещо.

А иначе в тия стъкла - дребно няма - повярвай ми:)

Голяма тъпня са - дано не се налага отваряне на механизъма, а е нещо свързано с електрониката по алармата.

Предполагам други по-компетентни ще се изкажат.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като става дума за всички стъкла ( поне така се разбира) предполагам , че проблема е в логиката на алармата . Не знам какъв е точния и алгоритъм на прибиране след заключване, но предполагам че трябва да е дълъг сигнал с продължителност малко по-голяма от времето за вдигане отдолу до горе на едно стъкло. Оттук следва , че проблема е в мейнборда на алармата. А дали там няма някакви "превключватели" за задаване на продължителност...и те да правят беля ... и то понякога ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче като съм свикнал да не затварям прозорците при слизане, сега ми е криво и само се оглеждам за някой забравен такъв.

 

 

п.п. ...обаче много ми е интересно как караш на отворени прозорци, щом не ги затваряш при слизане :D:D:D все пак е зима

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. ...обаче много ми е интересно как караш на отворени прозорци, щом не ги затваряш при слизане :D:D:D все пак е зима

 

:D:D ми карам на малко отворен прозорец, все пак парното си е супер, но това не решава проблема. А иначе става въпрос за предните стъкла, задните са ръчни. Предполагам, че е нещо свързано с това, че докато беше в сервиза да й лекуват задницата, акумулатора беше тотално сдал багажа и нямаше никакви тоци. Съответно и на алармата. Та може би е от това. Но все пак как да реша проблема е въпроса, че днес пак забравих да си вдигна стъклото, добре че беше на паркинга пред офиса.

А и алармата се разсвири, нали има обемен датчик...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алармата в ЕТ ли е монтирана? Ако е така направо отивай при тях и виж какво могат да направят. Предполагам, че те са ти правили тенекиджийския ремонт, така че отиди и ги попитай сали не могат да ти помогнат. Все пак дават 2 години гаранция на ремонтите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алармата в ЕТ ли е монтирана? Ако е така направо отивай при тях и виж какво могат да направят. Предполагам, че те са ти правили тенекиджийския ремонт, така че отиди и ги попитай сали не могат да ти помогнат. Все пак дават 2 години гаранция на ремонтите.

 

Алармата е монтирана в ЕТ, но колата е 2002 все пак и ремонта беше в един от сервизите на Армеец. Гаранцията си е ОК, но по алармата не са пипали нищо. Но все пак мисля да се разходя до ЕТ да ги питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моята октавия стана така и то без удар.после ми отказа и дистанционното и си реших проблема с една алармичка.а имам случаи при които едно рено лагуна 2002 след удар почна да пали самичко да се откючва абе пражи какжото си иска с електрониката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

То и аз имам проблем,но само с дясната врата.От вчера забелязах,че дясната машинка не реагира нито от единия ,нито от другия бутон за управление.А до ден днешен не съм пробвал дали мооята аларма е направена така,че да вдига стъклата при заключване на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.