Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос: Да измия ли двигателя на Skoda Octavia 1.9 TDI


tuningmania

Recommended Posts

Здравейте,

 

Много искам да измия двигателя на "Skoda"-та.. "1.9TDI" :) Кажете какво да увия, за да нямам проблеми! Колата е произведена '99 година..

 

П.П.

Ако може без мнения, от сорта: Щом е дизел - няма проблем!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да пазиш само електрониката, че не се знае дали не е капризна от към вода. Увий с найлони датчиците и помпата и действай. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,незнам 99г как е двигателя-моя е 2005 1.9 ТДИ-ПД!

Единственото което увивам(в торбичка) е въздушния ми филтър(щото е друг)!

Компютъра и другите тем подобни-НЕ!

Жуля си яко с паростуйката(лично моя) и си свиркам!

(това обаче не значи че трябва да ме слушаш-просто ти давам окуражително мнение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Определено ще изчакам да се оправи времето, но за всеки случай започвам да сондирам за мнения..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "bat'Veso" - Аз затова питам кое да увия.. знам, че проблеми може да има по електронните части. Имаш ли идея кой куплунзи да завия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо изобщо искаш да миеш двигателя... ако е 100 коня няма да стане 120.... най-много не дай си боже нещо да се разбъзика.... така че по-добре си карай така и да не ти дреме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "adrian_m" - Искам да си ми е чистичък.. няма друга причина да искам да го замия..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно разбрах те... и аз обичам всичко по колата да "свети" но като знам че това крие дори и минимална опасност нещо да стане предпочитам да оставя нещата така. Преди време и аз бях пуснал подобна тема и тогава доста хора разказаха за проблемите си след измиване на двигателя.... сега тези мнения ги няма но все пак те съветвам сериозно да обмислиш нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен миенето на двигателя е излишно.Може да доведе само до проблеми!По-удачния вариант е да се почисти с парцал,може и с малкообезмаслител, всичко което може и се вижда на ръка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен миенето на двигателя е излишно.Може да доведе само до проблеми!По-удачния вариант е да се почисти с парцал,може и с малкообезмаслител, всичко което може и се вижда на ръка!

подкрепям, и аз така правя от време на време като си проверявам го забърсвам с парцал,досега не съм ползвал препарати

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля че някои автомивки могат да извършат тази работа възможно най-професионално. Все пак по-луксозните автокъщи все някъде измиват двигателите на мергелите, баварците, аудитата и т.н. Мисля че зад Зимния Дворец в Студ. Град имаше една такава автомивка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля че някои автомивки могат да извършат тази работа възможно най-професионално. Все пак по-луксозните автокъщи все някъде измиват двигателите на мергелите, баварците, аудитата и т.н. Мисля че зад Зимния Дворец в Студ. Град имаше една такава автомивка.

 

да има там ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "bat'Veso" - Аз затова питам кое да увия.. знам, че проблеми може да има по електронните части. Имаш ли идея кой куплунзи да завия?

Нямам идея какво да увиваш, само ти казвам - нИдей пипа с пароструйка там. Колегите са ти казали - парцал с препарат докъдето стигнеш. Брал съм ядове със старата кола и едни майстори на пароструйките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Оффф - отказахте ме! Ще минем на варианта "Много парцали напоени с малко нафтичка".. като в казармата :lol: Мерси пичове 8) Само да се затопли временцето..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам защо да е глупост И двигателният отсег да е чист. Да, колата няма да стане +коня, няма да си увеличи и аеродинамиката, заради чистите детайли. Но за мен лично колкото е хубаво да ти е чиста колата от вътре/вън, толкова е хубаво да е чиста и под капака. Много ми е смешно и недоумявам - нагледал съм се на коли във фирмени сервизи. Влизат едни такива чисти, видно е че се поддържат, а като вдигнеш капака - грозна гледка, мъка. Пък и чистия двигател не предразполага след преглед на масло, антифриз, сп. течност и т.н. да тичаш да си миеш ръцете.

 

Аз лично, само на 120-ката го мия смело с вода. На останалите не смея - там играе парцала и спрей за стъкла. Операцията отнема около 2 часа, но резултата може да го види всеки като му вдигна капака ;) Така че tuningmania действай смело, заслужава си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle,колегата просто го разубедихме за параоструйката и сам стигна до извода да измие двигателя на ръка!Но Внимавай,пипа се нежно,все едно пипаш жена! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Mishelle" и "VALDO" - Да, да, да.. минавам на варианта с парцали на ръка. Иначе се бях замислил за една хубава пароструйка за първоначално постигане на ефект и после редовна поддръжка на ръка.. но ще минем само на ръчен режим..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ако искаш да го измиеш - измий го, преди дълго пътуване! Това е моят съвет. Най-много да завиеш електрониката и блока на алармата - за да няма после грижи със запалването. Така, като го измиеш, тръгваш на път и всичко ще изсъхне перфектно, защото ще вкараш двигателя в работна температура за дълго време! Не е хубаво да го миеш зимата, на студа - казвам го от опит, като бивш бачкатор на автомивка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и моята е 99г 1.9тди 120к става двапъти си мия двигателя без да предприемам каквито и дае предпазни мерки но ако не пражиш някакав ремонт и мрасотията да ти пречи според мене няма смисал но това си е твоя равота аз лично несам имал никакви проблеми но предпазни мерки никога неса излични. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка стигнахме до извода, че може с половин уста да се каже че има някаква може би съвсем малка но я има опасността от повреда нещо по електрониката и че е хубаво под капака да е чисто просто защото всичко под колата да е чисто.

Честно казано ако вътре и вънка свети и колата си върви добре изобщо не ме бърка какво се случва отдолу, вярно аз имам най вече замърсени капаци но стига да са сменяни консумативите другите неща не са болка за умиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.