Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Акумулатор за фелиция => съвет??


Doctor_sink

Recommended Posts

Дойде и този момент да сменя акумулатор

и сега да питам какви отзиви от какви акумулатори имате...

Трябва ми нещо ново и идва въпрос БГ/чуждо и какво излиза най изгодно като качество и цена

 

става дума за Фелиция 1.3 96' е има и музичка та си мислех за повече от 45Аmh, но пък тъй като не съм я карал много не знам и какви са максималните размери които мога да сипозволя

 

Благодарско ако дадете някой и друг съвет :oops: :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модела няма и конзола между 2те предни седалки а поради естеството на ползването и ми се налага да оставям разни работи навсялъде из колата... някой по-наясно от мен би ли помогнал дали може да се свали от друга и да се сложи или ще има проблем със скоростния лост..предполагам че всичко е еднакво ако става дума все за 96'набор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От лични впечатления- Монбат не. Взех си Монбат 09.2005, тази зима го зареждах, въпреки, че карам постоянно и зареждането е ОК. Колегите хвалят АЦДелко, аз съм чувал все хубави работи за Варта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм изумен пък от Искра..хем бг... уж не трябва да е по-хувбав от Монбат но на баща ми фиестата която стои пред гаража пали по-добре с Искра зимата отколкото аз в гаража... иначе и на мен ми ги хвалят нещо Варта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей зависи какъв ти е генератора и дали ще може да го зарежда , аз съм с чешкия генратор на който пише че е 70А, а всъщност е 55А другия вариант е да си генератор на BOSCH, който наистина е 70А и с него смятам ще можеш да си позволиш и акумулатор 55Аh, защото зимата се кара с много включени консуматори и ако акумулатора не се зарежда добре ще го скапеш бързо.

ЕДИТ: Обърни внимание и на марката Banner :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми 96' -от последните от чешката генерация мисля... и аз си мислех за 55А та утре ще пообиколя да видя "Хиените" колко са вдигнали цените и ше преценя на място май марката... иначе и за Баннер си прав важат :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мисля, че не ме разбра правилно пък и аз не се доизказах в предния пост казах 55Аh за алтернатора на Бош и само и единствено 44Аh акумулатор за чешкия алтернатор който е 55А и сега както се кара постоянно на фарове и парно, а понякога и допълнителни консуматори като релтан на задното стъкло и фарове за мъгла - няма как този алтернатор да захранва всички тези консуматори и да зарежда и акумулатора. Мисля че ти стана ясно че се съкращава живота на един акумулатор когато не се дозарежда, а точно това ще стане ако вземеш по-голям акумулатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок благодаря, ще го имам предвид, не ми се е налагало да се занимавам с алтернатора пък и за 1-ва зима я карам, така че нямам добра идея ще послушам съвета, което ми пести и пари явно щом ще е малък ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята кола е с моноинжекция и алтернаторът ми е 70А. Взех си акумулатор AC DELCO - 50Ah, цената беше 139 лв. преди 3 месеца, моделът му е M50-H3 (това има значение за размера му, за да пасне в гнездото). Купих си го от магазин "ХЕЕД".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно казано от дотук дадените ми съвети...малко се озадачих,че наистина алтернатора е слабичък... което понякога си е видимо даже пък и по мои наблюдения гнездото също не е много голямо. Като гледам когато е купена от Еуратек е сменян акумулатора с по-голям и май с повечко бой е влязъл защото е леко пукната плстмасата зад капака , в която опира...

Благодаря за съветите сега ще ходя да бодна един нов :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.