Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Консумативи за Фабия


smirn0ff

Recommended Posts

Да се твърди, че кола с ускорение до 100 км/ч от порядъка на 18-19 сек не е мудна и не и липсва динамика е меко казано несериозно. Разбирам, че всеки си хвали своето, но не е лошо да има повече обективност.

 

Между SDi 64кс и TDi 101кс дори и през ум няма да ми мине да взема SDi-то.

Предимството на SDi-то е по-евтината подръжка - няма помпи, дюзи, торбини.

Разхода на двата мотора е еднакъв (който не вярва - да си направи справка).

Динамиката - там нямат нищо общо.

 

SDi-то може и да става за града ... ама толкоз. Примерно на извънградско - изпреварванията ще са в стил Формула 1 - влизаш във въздушната струя на предния и чакаш някоя много дълга права, на която да почнеш да изпреварваш. Точно за това ти трябва динамика, а не за пилене на гуми по светофарите ... повече динамика означава повече сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето мнението ми за динамиката да ТДИ и СДИ се припокрива с това на orange!, като държа да отбележа, че съм карал и двата мотора.

 

Мойта е такваз и добре се справя със 180км/ч по магистралата.

Факт, много добре се справя, при максимална скорост по каталог от реални 154 км/ч. :mrgreen: :lol: Това какво ти показва скоростомера е съвсем друга бира. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

orange! - определено си прав и няма как да не си - 101 срещу 64, различни режими на работа.

Но - нали разбираш, че то зависи и от задкормилното и 300 да им сложиш на някой и равен старт да имат пак няма да им стигне правата.

Въпрос на свикване и правилно боравене скорости/обороти.

Но пак казвам - при равни условия си абсолютно прав.

gogа- какво пише по книжката си е за тия дето имат книжки :)

Аз нямам - мисля, че имам някъде лог от навигацията да видиш 158, като можех да сложа поне още 15 минимум.

Ако не го намеря в някой хубав ден мога да документирам просто за историята да има черно на бяло :)

Не съм такъв експериментатор - рядко 130 реални стигам.

Просто тогава се заплеснах нещо.

Определено при над 155 аз лично на моята не се чувствам комфортно - усеща се, че колата вече не се държи така, както очакваш.

А и шума се вдига яко - абе не е за такива скорости ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Искаш да кажеш че едно SDI 64к.с е по добро от TDI-PD 101к.с.Питам защото и аз се колебая какво да взема.Има ги и двете и трябва да избера.За SDI-то искам да попитам не е ли малко мудно(тромаво)все пак е комби и като пусна климатика да не вземе да спре по пътя :lol:

Зависи какво разбираш под добро. Ако говорим за живот на ДВГ - да, според мен ще издаяни повече км с по-малко разходи за обслужване и ремонти. Ако говорим за вървене - 100 к.с. са си 100кс. въпросът е какво ти трябва. Карал съм доста и чистия дизел и смятам, че е доста приличен. Ходих до Пампорово с 4 човека и доста багаж и се справи прилично. да го кажа така - радвам се, че служебната ми е помпа дюза, но ако ме вълнува финансовият въпрос бих взел чист дизел не само заради парвоначалната инвестиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм то не виждам някой да откаже турбото. Обаче има едно голямо НО. Итова е финансовата част като земах колата и аз исках ТДИ ама нъц мисля че с 3 хил отгоре беше. Верно не са много ама като ги немаш нямаш голям избор или се лъжа. Шкодето е на 83000 от които е основно градско. И наистина съм адски доволен от колата. И Гога кога някой просто така ще избере катър пред расов кон, освен посочената причина по горе от мен. Много зависи колата за кво ще я ползваш, просто тръгваш от тази точка и градиш нагоре пич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.