Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Късите светлини изчезнаха [Фелиция LX] - FIXED


El Comandante

Recommended Posts

Изчезнаха - изведнъж, по време на каране. Взел пример от темата на Владо, реших, че и на моите крушки им е дошло времето и речено-сторено; смених ги.

 

Обаче изненада: късите пак ги няма, а старите крушки се оказаха ОК.

 

Та накратко: габарити и дълги има (и съответните им лампи по таблото); къси - не; не свети и лампата на таблото за включени къси. Предпазителите са ОК. Фарове за мъгла нямам.

 

Някакви идеи?

-реле (то не е ли едно и за дългите, ако да - вариантът отпада)

-превключвател/лостчето на волана (в руския форум има няколко такива теми)

-нещо друго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчезнаха - изведнъж, по време на каране. Взел пример от темата на Владо, реших, че и на моите крушки им е дошло времето и речено-сторено; смених ги.

 

Обаче изненада: късите пак ги няма, а старите крушки се оказаха ОК.

 

Та накратко: габарити и дълги има (и съответните им лампи по таблото); къси - не; не свети и лампата на таблото за включени къси. Предпазителите са ОК. Фарове за мъгла нямам.

 

Някакви идеи?

-реле (то не е ли едно и за дългите, ако да - вариантът отпада)

-превключвател/лостчето на волана (в руския форум има няколко такива теми)

-нещо друго

на мен ми се случи нещо подобно ... спря ми единия фар. купувах крушки, сменям - пак не работи ... разбутах куплунга който влиза във фара и заработи ... тия дупки какви ли чудеса не правят с нашите "баби"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми се случи нещо подобно ... спря ми единия фар. купувах крушки, сменям - пак не работи ... разбутах куплунга който влиза във фара и заработи ... тия дупки какви ли чудеса не правят с нашите "баби"

ами явно колите са идентични защото и на мен ми го направи това-но първо се гледа дали е изгоряла крушката и после се купува.аз мойте не съм ги сменял откак съм купил колата.

П.П. виж си релето за късите.щом не ти свети лампата и на таблото значи не е от бушони или крушки а проблема ти е преди лампата.това означава реле или връзките между него и таблото.бушоните според мен отпадат защото са 2 отделни за всеки фар.но ги провери все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам фаворит и мога да ти кажа при мен как е.Релетата за къси и дълги са отделни.Това за късите е на една писта с релето за габарити за мъгла .Виж дали имаш тези габарити.Ако ги имаш значи най-вероятно е релето.Вземаш реле от друго място (при мен са еднакви) ,слагаш го на мястото на късите и пробваш.Ако пак не се появят е нещо по-сериозно и трябва да се проследи.Релето трябва да цъка при включване.Успех.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бушонните табла за Фелиция и Фаворит/Форман са различни:!: И бушоните, и релетата са различни, така че не се бъркайте!

На Фелицията двата фара са на отделни бушони (номера 7 - дясна къса и 8 - лява къса+контролна лампа на таблото), но са на едно реле - R1, което се води "светлини на главните фарове". (сиреч всичките предни светлини без халогените за мъгла) Ако светят дългите и ако свети при включване на ключа лампата на таблото, значи не е релето и поне единият ти бушон е ОК, както и изключваш възможност "ключ". Аз лично ти предлагам да видиш дали отива ток до гнездото на фаровете и дали всички връзки са ти наред - според мен някъде ти бяга токът.

Успех и сподели след това какво е станало!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виновникът беше открит и подменен - превключвателят на фаровете под волана. Станало му топло, прегрял, престанал да прави контакт (освен ако не го побутнеш малко нагоре, т.е. към "светкавицата"). Та засега въпросът е Fixed.

 

Идеята е дали вече си е свършил работата (изглеждаше съвсем оригинален с разни дати 1995-1996 по него) или пък имам някакъв проблем по веригата и новият превключвател не го чака по-различна съдба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.