Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фелиция 1.9 на старо


CKD

Recommended Posts

Здравейте,

решил съм да си купувам кола и се спрях на Фелиция 1.9D. Тъй като досега не съм имал вземане-даване с автомобили Шкода а и май нямам познати, които да се занимават с такива бих искал да помоля ако може да ме насочите евентуално към търговец, сервиз, особености при огледа на колата преди покупката и евентуално някои скрити дефекти, особености при двигателя и т.н. Прегледах форума в продължение на около седмица и не открих нищо обобщаващо, затова създадох и тази тема. Извинявам се предварително ако този въпрос е бил дискутиран вече и съм дублирал темата.

Също ако във форума има хора които биха се съгласили да ме консултират директно при покупката, разбира се срещу заплащане, нека се обадят ;)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя е AEF - предкамерен дизел с механична помпа. 64 к.с. Не е пъргав като TDI и има по-голям разход според каталозите. Монтира се на VW Polo. Хубавото е, че този тип двигатели не са претенциозни към горивото - каквото му налееш все ще върви. Като проблем при Polo-то се изтъква маховика на съединителя, който струва към 1000 лв. На Фелицията нямам представа дали е със същия маховик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей , карам Шкода Фелиция 1.9Д от 8 месеца . Не претендирам , че разбирам много , но от моят кратък опит мога да споделя , че съм доволен от колата. Относно проблема с маховика за който пише колегата по-горе не се притеснявай (скоростната кутия е на Шкода , а не на Фолксваген) поне на Шкодата която карам аз (1997г.). Ако хубаво си прочел статията за огледа на автомобила , имаше една част в която се споменава за пластмасовите подкалници , моята Шкода няма подкалници (мислех да отварям тема за това , дали само моята Шкода няма подкалници). Успех при покупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.