Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с пръскалките на предното стъкло!


smirn0ff

Recommended Posts

Здравейте,

от няколко дни забелязвам че пръскалките ми на предното стъкло пръскат едвам едвам...

Искам да питам някой срещал ли е тоз проблем?

Гледам че на казанчето имам два мотора. И двата ли са за предното стъкло или един за отпред и един отзад?

Проблем с дюзите на пръскалките го изключвам защото тече и от двете.

Проблемът ми се появи като си сложих готова течност от Лукойл, да не е тя проблема ???

Принципно си пълня само с концентрат, а понякога доливам съвсем малко вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единия мотор е за задния , другия за предния прозорци и ако беше прочел теността ако розова е до -5 , а синята малко по - малко до към -10 , а концентрата не се препоръчва от производителя да се разрежда в големи студове и като нищо е станала на ювка течността ... ако продължи и след стоплянето може да размениш местата им докато намериш време да посмажеш помпичката .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам помпичката не прави налягане.Възможно е да имаш и теч от някъде. Пробваи да размениш захранването на двете моторчета,но спазвай поляритета. Ако се оправи може смело да търсиш ново.Едното моторче май беше за задната ако не се лъжа. :oops: Виж да няма и прещипано маркуче!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единия мотор е за задния , другия за предния прозорци и ако беше прочел теността ако розова е до -5 , а синята малко по - малко до към -10 , а концентрата не се препоръчва от производителя да се разрежда в големи студове и като нищо е станала на ювка течността ... ако продължи и след стоплянето може да размениш местата им докато намериш време да посмажеш помпичката .

течността е синя, концентрат не съм сипвал от последната смяна със сегашната течност. Предпочитах концентрат заради студа у заради това че осезаемо по-голямо налягане става в системата и пръска по-силно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам помпичката не прави налягане.Възможно е да имаш и теч от някъде. Пробваи да размениш захранването на двете моторчета,но спазвай поляритета. Ако се оправи може смело да търсиш ново.Едното моторче май беше за задната ако не се лъжа. :oops: Виж да няма и прещипано маркуче!!!

 

Реално си мисля че може да има някъде по ситемата запишване от боклуци...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа моторчето за задната чистачка не работи....провери все пак дали не ти се е откачил някой маркуч, защото и това се случва. нещо бях майсторил по предните пръскалки, но наистина вече не се сещам какво беше...май нещо по маркучите имаше проблем...но го бях отстранил, ама ...старост нерадост...забравих вече...имаше и някакви клеми на моторчето, виж и тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа моторчето за задната чистачка не работи....провери все пак дали не ти се е откачил някой маркуч, защото и това се случва. нещо бях майсторил по предните пръскалки, но наистина вече не се сещам какво беше...май нещо по маркучите имаше проблем...но го бях отстранил, ама ...старост нерадост...забравих вече...имаше и някакви клеми на моторчето, виж и тях

Пръскалката на задната чистачка работи. Просто трябва да задържиш малко по "здраво" ръчката.

Просто нещо като гледам налягане като че ли няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един изтъкнат наш колега-съфорумник ми беше дал идеята за почистване на пръскалките със струна за китара - за да можеш да минеш по целия път на водата по тръбичката. Имах случай да не ми пръска добре едната предна пръскалка, но с карфица я почистих и се оправи - на самия изход на пръскалката се бяха събрали някакви миязми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.