Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

показание на дисплея


nikistan

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Прави ми впечатление,че като запаля двигателя, на дисплея автоматично ми излиза показанието на външната температура със снежинка до него.След като превключа да показва часа и спра двигателя,при повторно запускане отново се появява температурата.Убеден съм,че до скоро параметъра,който съм оставил да показва до спиране на д-ля,остава същия и след запускането.Чудя се дали до определена НИСКА температура на в-ха,умишлено го показва веднага на таблото! Моля някой ако знае,да ми даде инфо. Thank you in advance :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно мислиш!... :) Когато температурата на въздуха е по-ниска от 4'C се появява снежинка винаги след стартиране на двигателя , независимо в какво показание е оставен борд компа преди загасване . След няколко секунди се показва последния параметър , който е показвал компа. Снежинката е съпроводена и с лек звуков сигнал!

Целта е да се внимава за поледица...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако температурата е между -5 и 5 градуса пиука и показва, при по-ниска НЕ предупреждава :) Предполагам, защото при -6 ще се досетиш сам че е малко студено, нищо че финландците садят цветя и поръчват още една ракия на клечка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, съгласен съм, че се появява индикация за температурата когато тя е 4 или по-малко градуса и че "застава" на мястото на последния гледан параметър.

 

Обаче звуков сигнал не съм чувал - пищи ми за несложен колан, но нарочно съм палил колата с колана закопчан и пак няма никакъв сигнал. Колата е Октавия Съни Тур, "докарана" до ниво Елеганс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче звуков сигнал не съм чувал - пищи ми за несложен колан, но нарочно съм палил колата с колана закопчан и пак няма никакъв сигнал. Колата е Октавия Съни Тур, "докарана" до ниво Елеганс.

 

Има и звуков сигнал, който обаче се включва само ако по време на движение температурата падне под 4 градуса. Преди няколко дни ми се случи и ми изкара ангелите :mrgreen: .

 

А зумера за незакопчан колан при мен почва да пищи при скорост над 20 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато температурата на въздуха е по-ниска от 4'C се появява снежинка винаги след стартиране на двигателя , независимо в какво показание е оставен борд компа преди загасване . След няколко секунди се показва последния параметър , който е показвал компа. Снежинката е съпроводена и с лек звуков сигнал!

 

При Октавия 1 няма звуков сигнал и температурата не се сменя на последния показван параметър, освен ако не го направиш ръчно.

Явно променят софтуера от време на време :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Има и звуков сигнал, който обаче се включва само ако по време на движение температурата падне под 4 градуса. Преди няколко дни ми се случи и ми изкара ангелите :mrgreen: .

 

 

На мен ми се случи същото само дето не разбрах защо пискаше и какво, дали пък не е било за температурата smile166

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.