Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гори много нафта


vpop

Recommended Posts

това нова кола ли е? ако е в гаранция обърни се към фирмения сервиз заради неточните показания на компа - може от него да идва целият проблем, нали той отговаря и за дозирането на горивото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че 8 градско си е перфектно за София :mrgreen:

 

На моята фабия, 1.9 дизел 101к за последните 2000+ км разхода е точно 8. Това с малки излизания извън София.

 

А това, че борда показва по-малко е кофти, но не фатално :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vpop, човече, разхода не е много, моята е PD 100кс и ми дава около 9.5/100. На градско е нормално. Като излеза навън ми пада около 6 и надолу.

 

Не е толкова нормално да имаш толкова разлика между компютър и реален разход, но виждам 2 възможности:

 

1. Компютъра смята неправилно!

2. На бензиностанцията те зареждат неправилно!

 

Щом си 110кс колата не е нова, заведи я на "лекар" да види компютъра нещо ще се оплаче ли.

 

Но все пак преди това смени бензиностанцията и виж пак ли ще има така разлика между реален разход и тоза даван от компютъра. За мен това е "по-сериозния" проблем, разхода даже ти завиждам да ми е 8/100 в града!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ииии 4: Ако я караш на къси разстояния и сумарно смяташ колко ти гори също внася грешка - на компа му трябват повечко километри за да кажем, че средното му показание е близко до истината.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на мен ми харчи около 7 градско (тук в София), двигателя ми е 1.9 SDI 2000г. нямам показания на компа за моментен разход и т.н., но си мисля, че това е нормален разход на къси разстояния (до 5 км. максимум) и в студовете. Така, че свиркай си и се кефи на колата!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "vpop" - Карам "Skoda Octavia 1.9 TDI" (110кс.). Между 7 и 8 литра на 100км. ми разходва из София :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

В последния Аутобилд показваха колко е голям първоначалния разход и как Мерседес лъжат с показанията на компютара.

Най-добре е пълниш до горе , караш 150 200 км. и виждаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.