Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Още инфо за прехвърляне от лизинг


Ники

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Въпреки че има подобни теми, аз реших да ви разкажа за стъпките при прехвърляне от лизинг, защото мисля че ще ви е интересно и полезно.

 

1.Много важно е оценката от застраховател да е на колкото се може по-ниска сума, защото първо плащате 2% в общината такса по прехвирлянето и после като отидете в Еуратек пак плащате нотариална такса на една нотариуска там те си викат,която такса също е свързана с оценката. Така че гледайте да си намерите застраховател( може да е друг-не където ви е КАСКО-то), готов да оцени на възможно по-ниска стойност.

При мен беше така-понеже имам познат адвокат той си намери застраховател и той ми издаде документа(таксата на адвоката беше 50лв).

Понеже аз съм с лизинг за 1,5години колата ми е много нова и оценката е върху 10 000(пак доста по-ниска от реалната). Веднага таксата в общината стана 200лв, а в Еуратек за нотариус ми взеха 142лв(незнам как я изчислиха, но ми казаха че е върху тези 10 000).

В Еуратек се обаждате на Борил Драгнев около един месец по-рано да ви запише час, защото явно има доста прехвърляния и като дойде времето отивате с двата документа само(оценката от застрахователя и квитанция от общината,че сте платили такса 2% за прехвърляне) и там плащате на нотариуската и ви дават големия талон, втория ключ с кода за имобилайзера, договор за продажбата и копие от данъчното за платен данък МПС.

2. Отивате в КАТ да ви издадат талони на ваше име и трябва да носите:

-Договор за продажбата и КОПИЕ на договора(мен ме върнаха да го снимам, защото от Еуратек не ми казаха, а може и да не знаят).

-Копието от данъчното за данък МПС.

-Полицата от Гражданската отговорност

-Големият и малкия талон

-Лична карта

 

Чакате 40-50мин( аз отидох в 8 сутринта) и ви викат да си вземете новите талони.

 

3. Отивате в общината да декларирате колата и носите:

-Новите талони

-Оценката от застрахователя

-Квитанцията от таксата 2% по прехвърлянето

-Договора за покупко-продажба

 

4. Обаждате се на вашия Застраховател( в случая Алианц) да кажете че е сменен собственика-това още не съм го направил, но предполагам че трябва да се отиде и да се промени полицата.

 

И май това е всичко. Дано е полезно. Ако имате други въпроси, които са по темата питайте докато ми е прясна информацията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...А какъе е този лизинг за 1,5 г за който пишеш. Аз съм на "безлихвен" за 24 месеца.

...Да не би да има и лизинг с отрицателна лихва :) - шегичка.

 

Сподели плз ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно Алианц само да ти кажа при смяна на талоните трябва да им се - обадиш и да отидеш в 7-дневен срок иначе може да изгубиш застраховката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

(2)(Доп.-ДВ, бр.43 от 2002 г.) При прехвърляне на собствеността на регистрирани автомобили... подписите на страните трябва да бъдат нотариално заверени.

 

Ясно пише в закона, че нотариусите трябва да направят само една заверка на подписите за 3лв, но понеже никой не се задълбава в работите им, те се свързват в мафиотски структури с продавачи които само тях викат, приписват си какви ли не права и важност и т.н. http://bgcar.eu/kola-chastni-lica.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(2)(Доп.-ДВ, бр.43 от 2002 г.) При прехвърляне на собствеността на регистрирани автомобили... подписите на страните трябва да бъдат нотариално заверени.

 

Ясно пише в закона, че нотариусите трябва да направят само една заверка на подписите за 3лв, но понеже никой не се задълбава в работите им, те се свързват в мафиотски структури с продавачи които само тях викат, приписват си какви ли не права и важност и т.н. http://bgcar.eu/kola-chastni-lica.php

 

малко грешиш. в договора се упоменава цена и таксата е върхо нея.

 

Нотариалната такса се определя привидно по Закона за нотариусите и тарифата към него в зависимост от декларираната стойност, а на практика - различно от всеки нотариус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Много висока оценка.Няма да кажа колко беше мойта,че ...ама не давайте грешни пари за нищо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да височка е !!!

помощник нотариуската която ми даде договора в ЕТ при прехвърлянето ми каза че не е проблем да е и за 1000-2000 лв.

Само трябва застраховател който да ти даде бележката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Ето какво ми изпрати Борил Драгнев (тел.02813700 вътр.125)като необходими документи,чухме се няколко пъти ,но все беше 'зает' и не можа да ми обърне внимание затова се свързах с една госпожа на 02813700 вътр.206(набира се след като наберете и се свържете от тонален телефон) която ми обясни процедурата и ми записа час при тях за нотариуса за да не се мотая аз.Датата ми е почти седмица след изтичане на договора.Ще видим как стои въпроса с новата застраховка

dokumenti_ET_lizing.zip

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да преместя темата-защото тук (в раздел Фабия) не и е мястото.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

А проблем ли е след прехвърлянето от еуратек колата да си остане с номера сложен от тях? предполагам че не, но все пак да попитам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А проблем ли е след прехвърлянето от еуратек колата да си остане с номера сложен от тях? предполагам че не, но все пак да попитам.

 

Ако не сменяш града (общината) номера не се сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

А принципно как стои въпросът когато не съм страна по лизнговия договор а искат да ми прехвърлят колата на мене като стане време за прехвърляне? Наясно ли сте? Иначе аз само я карам с пълномощно, лизнополучател по договора не съм аз. Може ли колата да бъде прехвърлена направо от Еуратек на мене при положение че този който плаща лизнга и е страна по договора е другo лице за да е по-изчистено зададен въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.