Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Катализатор


Боби Доктора

Recommended Posts

Колеги, имам питане - наскоро четох в една тема за "приключването" на катализатора (признаци). Понеже още не съм съвсем дооправил Марта, та имам едно съмнение: миризмата на развалени яйца (сяра) ЯКО признак ли е на вече запушен катализатор или може и да е от нещо друго? Забелязах, че при напомпване (много кратко) на педала на газта около ниските обороти отдолу се чува пръхтящ звук (наподобява на тръгнало гърне) и тогава миризмата на сяра става непоносимо силна. Тогава оборотите са нестабилни и чат-пат може да се чуе и припукване. Може ли всичките тези признаци да са от запушен катализатор :roll: :roll: :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може , но не е задължително .

На всички предишни коли , които съм имал (бензинови) се е получавала подобна миризма - особено на загрят мотор . Когато я палиш сутрин миризмата е друга - на ацетон !

Става дума за това , че никога не съм свалял катализатор заради тази миризма и не съм имал никога проблеми със запушен такъв.

По повод "пръхтящия " звук - може да не е точно от катализатора , а от някое гърне , а също така се получава при наличие на много конденз в ауспуха -особено през зимата ..., а може да има и малка дупчица някъде по изпускателната система :mrgreen: .

А по повод припукването мое наблюдение е , че всички бензинови коли които съм имал ( без карбураторните) , "обичат" малко да се замислят при подаване кратко и рязко на ГАЗ (не в движение).

Има някаква логика понеже даваш бързо газ - компа пуска повече гориво , в същото време затваряш дроселовата клапа ( спираш въздуха) и резултата е непълно изгаряне....

Такива разни работи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Мерцедеса имаше точно тоя звук отдолу и миризмата също, но не толкова силна - по-скоро...едва доловима. Отидох да го проверят и се оказа, че е заминал въпросния катализатор. Слава Богу, че беше за тяхна сметка ;) Сега нищо не дрънчи и не мирише!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.