Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за ламбда сондата


pemast

Recommended Posts

Здравейте!

Колата е Skoda Felicia SPI `96. Купих си ламбда контрол и реших да го монтирам. Проблем се оказа свързването на системата към ламбда сондата. От ламбдата стърчат четири кабела - един черен, един тъмно сив и два светло сиви. Въпросът ми е, кой от тези четири кабела е информационния, който отива директно в компютъра? Няма как да го проследя, защото всички са навързани с изолационна лента, а и има разни контакти по пътя, като кабелите, които излизат след тях са със съвсем друг цвят. Знам по принцип, че ламбда сондата ми е с подгрев.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от чте кабела 2та с еднакъв цвят са подгрева ако не се лъжа - с пултиецет премери между тях - ако даде няколко ома, значи те са реотана. от другите два единия е маса - пак ще го откриеш с мултицеа - на него трябва да има о ома спрямо маса. Така по метода на изключването остава сигналния. залагам на тъмно сивия - после да кажеш дали съм бил прав. Погледнах ти в Аутодатата но там има схема само за 1.6MPI. По принцзип тези кабели като цветове които описваш са като на универсална лабмда сонда. Не е лошо да минеш на една диагностика някъде, за да се види дали е изправна ламбдата, защото ако е зациклила на едно от двете положения ефекта от ламбда контрола ще е отрицателен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.