Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Неудобна предна седалка на Октавия I (Тур)


Dereal

Recommended Posts

Колеги, много ми е неприятно да повдигна въпроса, защото много си харесвам колата обаче..... ами тя хапе;) ! По краката и по-точно малко над колената! От около два месеца ме боли десния крак малко над коляното когато съм карал Октавията. Вече втори месец се опитвам да си наглася седалката така че това да не става - напред, назад, повдигам я, свалям я! Стигнах до извода, че самата седалка е къса и коляното ми "стърчи" с около 10см отвъд нея и докато карам цялата тежест на крака се поема от мускулите около коляното и в сгъвката преди торса. Ефектът от това е, че вечер съм като изтръпнал и няма положение в което да не ме боли кракът. Понякога ме боли и около глезена - само когато карам колата.

 

Миналата и по-миналата седмица карах колата на жена ми и на тъст ми и нито една от тях не ми се отрази така (още повече тях си ги познавам, защото са в семейството повече от 2 години) и съм вече съвсем сигурен, че просто тази седалка с нейната позиция спрямо педалите не могат да "заработят" за мен.

 

Та кажете някой от вас да го е имал тоя проблем? И евентуално как го е решил???

 

Много си харесвам колата, още повече двигателя й и динамиката му, но просто крак за кола не сменям.

 

EDIT: Stefan I искаш да кажеш, че си повдигнал цялата седалка нагоре? Хъм, бях на тестдрайв на новата Октавия точно с целта да видя там как стоят нещата и нейната седалка може да се настрои по-високо и ми беше по-удобно. Разбира се, не съм я карал месеци, ами има-няма 40 минути. Но ми беше по-удобно.

 

Димон: Колата е чистак-бърсак нова, октомври миналата година я взехме от Еуратек и макар да няма еърбегове не вярвам, че ще погледнат добре на това да си сменя седалките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобни болежки от старата ми кола Ауди 80 В4, според мен от висящия педал на газта.

На тази ми кола (Фабия) нямам подобни усещания може би защото си опирам коляното в таблото (ъгъла между барчето и таблото)

Иначе съм висок около 180 см нося 45 номер патъци и наистина седалките са плитки, а от друга страна не мога да карам "легнал"

Бих те посъветвал да си монтираш "стоящ" педал на газта, защото умората в коляното идва точно от постоянното вдигнато положение на ходилото обусловено от необходимостта да се натиска високия педал на газта. Ако педала е стоящ ще може да си слагаш крака на пода (тежестта да се поема от петата) и да натискаш газта само с върха на пръстите си.

Навремето баща ми имаше Волга със стоящ педал на газта и беше страшно удобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Октавия 2 и отдавана писах по повод тесните седалки. Мен това не ме кефи ...Трябва точно да нацелвам осовата линия :mrgreen: Аз лично съм 90 кила, не знам, ако някой е 120 !!!!

Мисля , че седалките на 1 и 2 са подобни(еднакви), а доколкото знам Октавия 1 е 'пълно' копие на Голф4(Бора). При VW са по-широки и по-дълбоки ( пак са рекаро , но не са обли отпред). Точно там навярно е проблема на Dereal-облата предна част в която няма упора на бедрата.

Та мисълта ми е да се сменят предните седалки , ако са взаимозаменяеми по крепежни размери. Би трябвало автоморгите да са пълни ... Само не знам как стои въпроса с Airbag-овете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има абсолютно същия проблем. В момента се оглеждам за други седалки, които да паснат. Ако някой е намерил някакво решение или идея, готов съм за експерименти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dereal, напълно те разбирам, още повече че съм 1,89.

Проблема го реших по следния начин : развих предните болтове на релсите на седалката, извадих ги (болтовете), сложих под релсите по една яка гайка (дебелина 12-15 мм - дължината на болтовете не позволява повече), промуших болтовете през гайките и ги завих в гнездата им.

На миналата среща дойдох със супърба на баща ми и дълго време се чудих, защо ми е неудобно...(горната гимнастика не съм я правил на бащиното возило)

Дано да съм обяснил разбираемо. Може и снимки да пусна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

колега и аз имах същия проблем.предните седалки са отврат.смених шофиорската със седалка от голф 4 и донякъде си реших проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема го реших по следния начин : развих предните болтове на релсите на седалката, извадих ги (болтовете), сложих под релсите по една яка гайка (дебелина 12-15 мм - дължината на болтовете не позволява повече), промуших болтовете през гайките и ги завих в гнездата им.

Каква е точно разликата при такова повдигане спрямо нормалното с ръчката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е О2 и имам същия проблем.Повечето време жена ми я кара,но като се качвам аз се зпочва едно нагоре-нодолу,напред назад,кофти работа.Служебната ми е Пасат и ми е много по-удобна,седалките са по широки и от нея като се метна на Октавията веднага се усеща неудобството.Все пак в по-горно положение на седалката,като че ли е по комфортно за каране,въпреки че аз не съм от слабите и ниските.

Качвах се на новия Супърб,много удобен,но все пак е друга класа кола,но заради една седалка не сменям Октавията,всичко останало си есупер. smile194

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се стърпях, ИЗВИНЯВАЙТЕ ЗА OFF-а, ама

Мойта е О2 и...Повечето време жена ми я кара...
Колега, аз вече се съмнявам, че още е твоя. Не се сърди, с най-добри чувства използвах играта на думи... smile091

(е**си примера давам :oops: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема го реших по следния начин : развих предните болтове на релсите на седалката, извадих ги (болтовете), сложих под релсите по една яка гайка (дебелина 12-15 мм - дължината на болтовете не позволява повече), промуших болтовете през гайките и ги завих в гнездата им.

Каква е точно разликата при такова повдигане спрямо нормалното с ръчката?

Ръчката повдига предимно задната част на седалката, а с подлагането на гайки повдигам отпред. Болтовете са достатъчно дълги...

@ coverdale: Май е по-добре да купиш кола на жена ти... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си Боби,май скоро време ще минавам към форума на VW клуба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

само смяна на седалката колега.няма да съжаляваш.имам много запазена от голф 04-като нова.сменя се за 2 мин.пробваме и ако ти хареса получаваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора ипри мен е така с Октавийката,много зле ми изтръпва крака при глезена при по-дълго каране!Няма оправия!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак ви казвам,ако някой иска да ми пише и да дойде да прбва. смяната става за 2 минути.тази от голф 04 няма аербеци обаче.много е по-удобна от тази на ок 01

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак ви казвам,ако някой иска да ми пише и да дойде да прбва. смяната става за 2 минути.тази от голф 04 няма аербеци обаче.много е по-удобна от тази на ок 01

 

Колега, така и не разбрах: седалка от О1 ли продваш, голфова ли продаваш? Уточни pls.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.