Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

какво още иска тази газова уредба липсваща пружина на ловато


everlast

Recommended Posts

Привет колеги!

Колата ми има от 3 години газова уредба, и от около година почнаха да ми създава проблеми оборотите на празен ход :cry: Налагаше се да ги регулирам от винта на изпарителя, обаче сега се стигна до там, че изобщо не се повлияват от този винт :oops:

Оправям се като вдигам леко смукача да държи обороти, иначе си гасне, а преди си държеше хубави обороти и от няма нищо-гаснеее :roll:

Иначе колата има добро ускорение, нормален разход-що-годе:10/100 средно(ако това има значение в случая) :|

П.П. Почистван е газовият клапан, имаше доста стружки,( изправи ми се косата като видях какво има в газта), но не се оправи. :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Палил ли си зимата в студа на газ? Сигурно мембраните ти са се одървили и вече никаква настройка не им влияе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами палена е на газ зимата, даже като беше нова-винаги на газ, едва напоследък почна трудно да пали студена и затова вече я паля на бензин :oops: и като загрее хубаво-превключвам :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мембраните издържат по около 3-4 години, тъй че им е дошло времето. Освен това газта е с различно качество при отделните партиди и с различен състав лятото и зимата. И реглажа е по-добре да се прави от тройника след изпарителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвал съм и от тройника-пак не става както трябва-като завия винта малко се повишават оборотите, но недостатъчно и не вдига повече от 80км/ч.

:roll: Като пусна повече газ-върви, обаче трябва яко смукач и като е студена пък се "дави" и трябва да давам на междинно положение, та да тръгне нормално :?

Явно ще се сменят мембрани-натам отива работата, ами се чудя дали сам да опитам или да я давам на майстор, не знам до колко е сложна процедурата :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо сложно. На два изпарителя ги смених, без да съм пипал преди това. Купи си ремонтен комплект и действай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Казусът с моето газово има развитие-оказа се, че проблемът е липсващата пружина, която нормално се намира във винта за регулиране при испарителя. До днес не знаех, че там трябва даима такава пружина :oops: А струва 70 стотинки. Иколата просто заспа, даже пали и без газ и двигателя тихо дръмчи, не като рева като я давах на смукач :P

Ако някой има такъв проблем, не е зле да погледне дали я има тази пружина и дали не е загубила еластичност-ефектът е подобен-изчезват оборотите на празен ход :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.