Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

автоключар


mushr

Recommended Posts

Здравейте. Търся спешно автоключар. Заключи ми се волана, контактния ключ не може да превърти. Идва майстор ключар и нищо не можа да направи. Някакви идеи или кадърен майстор :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да кажеш от къде си поне,за да те опътим по-лесно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай първо да смениш клемореда отзад - може там да е причината, а с това и сам ще се справиш. Иначе ако си от София - на цар Симеон близо кръстовището с до Опълченска има добри ключари - оправяли са ми само с "поглед" подобен проблем на старата шкода 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо извади клемореда отзад (откачай кабелите при разкачен акумулатор) и виж дали не е в него проблема. Аз смених вече един, но проблема му беше друг - не връщаше ключа след запалване. Мога да ти дам стария си клеморед за проба - той поне върти, ако се окаже че там е проблема си купуваш чисто нов за около 20 лв. от всеки магазин на Шкода и си готов!

 

п.п. за да стигнеш до ключаря може да запалиш колата и по "апашкия" метод - изваждане и допиране на кабелите от клемореда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, мога да ти дам целия възел, ключалка + клеморед + ключ + част от кормилната конзола, останаха ми от моя Форман,

пиши ми лично съобщение да го взимам и без това Дружба ми е близо до работата. Мисля, че това ще ти разреши проблема.. поне ако самата ключалка на волана ти се е скапала както ми изглежда.

 

EDIT: Абе незнам ключар дали би се оправил ако е пропаднало езичето на ключалката и нещо е заклинило, но има ги супер гении наистина..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. за да стигнеш до ключаря може да запалиш колата и по "апашкия" метод - изваждане и допиране на кабелите от клемореда

не става,така може само да запали но не и да завърти волана ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Оправих се. Един майстор-ключар, намира се на автоборсата в Горубляне ми оправи старария контактен ключ срещу 35 лв. Бях си купил и нов, но се оказа, че смяната му е почти невъзможна мисия заради болта който фиксира ключа към кормилната конзола ( от тези е които им се къса главата когато се затегнат). Ако е клеясал както моя не става с чук и секач а трябва разпробиване, шпилковадач или нова резба и т.н. Поне успях да върна купения ключ. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.