Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поставяне на климатик


mitko_vd

Recommended Posts

Здравейте,

Имам октавия 1.6SR, комби 99г, и въпроса ми е има ли вариянт да и се постави климатик, понеже няма, и ако има къде и колко струва орииентировъчно.

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това принципно и мен ме интересува - чакам с нетърпение някой да сподели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 2 възможности. Нов и 2-ра ръка. Интересувал съм се за същия мотор 1,6SR (akl), само че за BORA, ама то все тая ...

 

1. За новия цената е бая дебела. Питал съм в ИМПАС 56 и ИРИС. На едното място ми обадиха цена 3900 лв, на другото 3500. В цената се включва монтаж , зареждане с фреон и 1 г. гаранция. Климатиците са нови, италиански и вървят точно за модела на автомобила. В кита се съдържат всякви капачета , нова жабка(евентуално) за таблото и всичко от игла до конец.

 

2. Втора ръка - цената се ядва. 1000 лв комплекта с ел.инсталацията и някои подробности от купето( почти пълен комплект) и от 300-500 лв за труд(монтаж). Колата се разхвърля цялата ( гледах как свалят спойлерите на един голф 4 и ми се отщя).

 

Навярно в по-големите такива фирми имат повече опит с монтажите. С тези обаче , с които аз говорех много ми говореха за "удурдисване" и "побългаряване". След това взех радикално решение и си продадох колата . Взех си нова с клима ... :D

 

И още нещо , монтажът отнема поне за 2,3 дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направил си най-добре според мен :) ! И аз се бях замислил да поставям климатик, но първо като гледам цените са доста солени, а и мен ме притесяват тези " побългарявания " :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тези дето са втора ръка,съм гледал,че работят свясно около 1, 1.5,след това дават проблеми!За мен си е голяма играчка и не бих се захващал!Най-добрия вариант си е за кола с фабричен AC!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Потърси във форума има писано. И аз имах на идея да си поставя клима /Октавия1 ТДИ/ миналото лято. Цените са тези, които си изписал. След доста консултации стигнах до извода, че е по-добре да не се бърника по колата, понеже е доста сложно поставянето клима втора ръка / с изключение на сервиз ИМПАС, но цените там са ОК/ сменят се конзоли, променят се местата на хидравликата и др. Според мене по добре да се вземе кола със заводски клима. Аз продължавам да карам без клима, понеже колата е ОК , но ще видим!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.