Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изведнъж ми изчезна водата?!?!?!?


smirn0ff

Recommended Posts

Както си карам днес и изведнъж се оказва че няма вода ... изчезна ми парното и гледам започна да загрява. Веднага спрях отварям капака и започнах да гледам... второто нещо което погледнах беше водата , а казанчето беше празно, което силно ме учуди.

В интерес на истината поне от лятото не съм доливал, когато сменях антифриза и термостата. Днес долях 2л концентрат и стигна до минимума на казанчето. След работа ще налея и малко водичка за всеки случай.

Мислите ли че се е изпарил антифриза?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено не е. Маслото как е? Някакви видими течове?

ще ги гледам след работа преди да се прибирам, че сутринта бързах за една среща...

мислиш да не е отишло маслото при водата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено не е. Маслото как е? Някакви видими течове?

ще ги гледам след работа преди да се прибирам, че сутринта бързах за една среща...

мислиш да не е отишло маслото при водата ?

Аха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш ли АГУ?

не нямам и не съм мислил никога да слагам ...

 

утре сутринта смятам да стана по-рано и да прегледам за течове под колата през нощта и да видя нивото на маслото също.

 

да питам как се отразява водата в маслото? знам че се пресича и някой ми беше казал че побелявало маслото. какво точно означава побелява?

гледам го моето че си е кафяво сменял съм го преди 1000км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да става като боза и бяло/бежаво.но щом ти е кафеникаво и не е пресечено спокойно.досега не си ли забелязъл намаляване на антифриза или изведнъж изчезна?

2 л не са изобщо малко :(

най-вероятно е да е скъсан някой маркуч или съединение.

П.П.ако не излиза бял облак от ауспуха проблема не ти е в мотора ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да става като боза и бяло/бежаво.но щом ти е кафеникаво и не е пресечено спокойно.досега не си ли забелязъл намаляване на антифриза или изведнъж изчезна?

2 л не са изобщо малко :(

най-вероятно е да е скъсан някой маркуч или съединение.

П.П.ако не излиза бял облак от ауспуха проблема не ти е в мотора ;)

ами проблема е че примерно от поне 3 месеца поне не съм поглеждал водата :(

днес добре, че видях че нямам парно и температурата се покачва и отбих веднага ... взех да се чудя какво става и гледам нямам вода в казанчето - празно. Сипах 2л антифриз(добре че имаше авточасти наблизо), запалих, изчаках да отвори термостата при отворена капачка на съда за охладителна течност, поседях няколко минути да видя че тече както трябва и продължих...

 

 

Под бял облак какво имаш в предвид? Пара или сивкав дим, като от масло?

 

Интересното в случая е, че преди това не съм засичал колата да ми гълта антифриз!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш видим теч, търси проблема в капачката, която поддържа налягянето в системата...

ами уж е сменяна ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш ли АГУ?

 

Това какво общо има :roll:

 

Има общо колега PETYO. Когато има монтирана газова уредба водата минава през испарителя за да го подгрява. Когато е "цъфнала" мембраната на високото налягане, част от налягането на гаста отива в охладителната система и прави така наречената "въздушна възглавница"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"smirn0ff

Под бял облак какво имаш в предвид? Пара или сивкав дим' date=' като от масло?[/quote']

 

имам предвид бял пушек,не като от масло а като от вода .ако го нямаш не се притеснявай.иначе може да е признак за ремонт на главата.водата влиза през гарнитурата в цилиндрите и оттам излиза през ауспуха.

П.П.тогава също парното духа студено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , позволи да допълня , че ако проблема е в гарнитурата и влиза вода в цилиндрите , ще връща компресия и ще надува водните съединения и разширителния съд , колата ще прекъсва (разбирай няма да работи на всичките цилиндри и ще губи мощност). Според мен проблема е във водните съединения (на местата където се прегъват или влизат или излизат) провери ги при загрял работещ двигател като ги размърдваш , огледай около скобите за течове. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баси никъде не виждам да тече... ще наблюдавам нивото в следващите дни...

а със сигурност водата не е при маслото защото маслото е кафяво-черно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баси никъде не виждам да тече... ще наблюдавам нивото в следващите дни...

а със сигурност водата не е при маслото защото маслото е кафяво-черно.

 

Погледна ли водната помпа?Виж около нея дали има следи от теч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баси никъде не виждам да тече... ще наблюдавам нивото в следващите дни...

а със сигурност водата не е при маслото защото маслото е кафяво-черно.

 

Погледна ли водната помпа?Виж около нея дали има следи от теч.

да ти кажа честно, нея не погледнах и съм си за бой ... утре сутринта ще я гледам на запален двигател

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей бърза и се притеснява за смесване с маслото, за изкарване през ауспуха и други такива неща. Гледай съединения, напълни с вода и следи известно време как е. Ако е нещо от по сериозните неща като за ремонт на двигателя няма според мен изведнъж да изчезне водата и да незабележиш по поведението на колата - мощност, вървене, разход. И при мен така ми се случваше да се губи антифриз, не изведнъж 2 литра де, но да кажем на седмица падаше от максимум до минимум. Е майсторите в сервиза взеха да гледат масло, да проверяват капачката на маслото че имала бял конденз по нея и казаха ми сигурно двигатля му наближава ремонта. Оказа се че кранчето на парното ми сълзи, обаче капе по купето и се изпарява и некапва на земята че да видя. :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.