Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

кой двигател е по-добър за комби


mark

Recommended Posts

Здравейте! Мисля да си купя Шкода Фабия на старо, но се колебая кой двигател е по-добър за комби. Дали 1,2 HTP или 1,4MPI. Аз мисля, че по-големият двигател за комби е по-добър. Не знам дали е сполучлив двигателят 1,4. Ще бъда благодарен на колегите , които ще ми дадът съвет, основан на техния опит. До сега не съм карал Шкода , но ми я препоръчаха като здрав автомилбил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой от сичките 1.4 ? 75 к.с. ?

В града не вярвам да усетиш разлика - все пак предавките са подбрани според мотора, по-къси за 1.2. Заради това обаче извън града ще работи на по-високи обороти при еднаква скорост. И извън града не вярвам да усетиш голяма разлика освен оборотите, все пак от 64 до 75 к.с. не е кой знае колко ...

Някой може да почне да ти разправя че на двигателя на 1.2 ресурса малък, не се ремонтира и прочее - нема страшно, има хора с по 250К км с него.

Аз лично взех 1.4 80 к.с. щото карам само магистрала и лятото всяка седмица се качвам по бившото трасе на високопланинския шампионат (Брацигово -> Долна Махала)

1.4 101 к.с требе да се кара в бая обороти да усетиш разлика с 80 к.с.

И иска по-високо октаново число ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mark, не пишеш как смяташ да използваш колата, но малките двигатели са предназначени за града. Там дават много нисък разход. Понеже си написал 1.2 и 1.4, в БГ не продаваха 1.4 75 к.с. за комби. Та ако сравняваш разликата в разхода на 1.2 64 к.с. и 1.4 100 к.с. на градско по каталог е около 2л., а на извън градско около 0.4 л. Сам си направи сметката според стила и мястото на каране.

По отношение на разликата между двигателите, повечето конски сили се усещат. За 1.4 100 к.с. мога да кажа, че двигателя дърпа стабилно при всякакви скорости, стига оборотите да са над 3000. Върви и с 95 бензин, като в каталога е отбелязано че с бензин с по-ниско октаново число колата може да изгуби част от мощността си.. От личен опит мога да кажа, че съм зареждал бензин 100 и колата върви като стрела. Седмица по-късно от същата бензиностанция, от уж същия бензин и резултатът е плачевен. Чак пък толкова голяма разлика в горивото:-k . И това е голяма верига бензиностанции. Това обаче е за друга тема.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам какво точно се дискутира. Още Мечо Пух го е казал "колкото повече, толкова повече"! По-голям двигател по-добре (освен за разхода). Ако имаш пари купувай големия. Ако не - спираш се на малкия и знаеш че си направил компромис.

 

Поздрави и успех при покупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги, които ми отговориха. Търся Шкода Фабия 1,4 MPI 16V-80 к.с. комби, бензин , около 2006 г производство. Търся автомобил с повече екстри. Да има климатик, ел. стъкла , ел. огледала. Аз съм от София и за това колегите от провинцията, които се интересуват от тази обява, ако имат път насам може да ми пишат , за да се разберем кога и как ще се срещнем, за оглед на автомобила, който ми предлагат. Нека автомобилът да е регистриран и закупен от България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, последния ти пост е за раздел КУПУВАМ/ПРОДАВАМ. Мисля че шанса някой да отговори там е доста по-голям.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.