Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

"Octavia" 1, преди и след "Face Lift"-а!


tuningmania

Recommended Posts

Здравейте,

 

Каква е разликата между това табло:

SKODA_001.jpg

и това:

SKODA_002.jpg

И дали таблатa, са свързани по някакъв начин с "Face Lift"-а. Например това:

SKODA_003.jpg

и това:

SKODA_004.jpg

Въобще какви са техническите изменения, според вида на таблото и външния вид? От коя до коя година, кое и кое се прави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали това ще ти свърши табота: http://en.wikipedia.org/wiki/Skoda_Octavia

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-готиното табло (в случая бежовото, иначе го има в комбинация от черно и сиво и изцяло черно) се монтира на тези Октавии, които са с по-богато оборудване и с по-мощни двигатели... Не зависи по никакъв начин от годините на производство или фейслифтовете. Няма старо и ново табло - има богато и бедно оборудване...

 

Пример: Няма да видиш Октавия 1.6 или SDi с готиното табло (даже и 1вите с AGR мотор са с гадното табло, ако нямат климатроник). По прoстата причина, че го слагат от Амбиенте нагоре, а това оборудване не се предлага в комбинация със слабите двигатели.

 

От друга страна AHF-ките '99год (голямото ТДи за преди 2002), са с готиното табло, дори да са с обикновен климатик... Също така определящо е дали колата е с климатроник - климатроник на гадното табло не се слага, само обикновен климатик. 1.6 с климатроник не се предлага - респективно няма как да излезе с якото табло...

 

Това, което също можеш да забележиш от снимките, които си пуснал е, че хубавото табло излиза и с различен ключ за ел. огледалата. Който според мен също е естетически по-издържан... Още една разлика м-у двете табла е, че с по-хубавото са различни и копчетата за шибедаха (когато го има). Същия коментар се отнася и за тях...

 

Техническите изменения по Октавия след 10.2000 (т.е. фейслифт-а) са доста и нямат нищо общо с таблото, затова няма да ги коментирам.

 

Като обобщение на иначе може би малко объркващия ми пост, бих казал, че в ниските нива на оборудване (където са и слабите мотори) не се предлага климатроник, следователно колите са или без клима или с обикновен климатик, т.е. са с гадното табло.

 

След фейслифт-а и въвеждането на новите наименования на нивата на оборудване, гадното табло се предлага само в Октавия Класик. Виждал съм такъв Класик 1.6, който беше 2006 на стъкло.

 

Веднъж карах SR-ка '98ма с това отвратително сиво табло - всеки път като поглеждах надолу ми се драйфаше. Ужасно е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами първата снимка е Laurin & Klement :!: :!: :!: КОЖА, НАВИГАЦИЯ, НАГРЕВАЕМИ СЕДАЛКИ:!: :!: А втората е само с КЛИМАТИК, следователно не е дори ЕЛЕГАНС, без друга екстра освен задни ел.стъкла. :!: :!:

 

След дъъълго търсене в Мобиле.ДЕ не открих кола със старото табло, която да има климатроник, така че потвърждавам думите на Redline - това си е и до ниво на оборудване. Аз също изказвам едно smile160 за това табло.

 

Втората кола, бялата, е след фейслифта и много лесно може да се види от предната решетка и фаровете - новите фарове нямат "рефлектори" или както се наричат онези формички по стъклата на всички стари и соц возила. На новата тяхната функция е поета от вътрешния проектор и стъклото пред фара е прозрачно, без никакъв релеф - чисто.

 

След фейслифта (2000г) оправят детските болести - един пример - имаше колега във форума, който беше споделил за проблем със стъклоповдигачите на неговата (преди фейслифта) и беше казал, че остраняването на тоя дефект е много по-лесен на колите след фейслифта. Не знам подробностите, но след фейслифта са оптимизирани или сменени различни възли и части, които са били склонни към проблеми или трудни за ремонтиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до кристалните фарове - всички Октавии от старата маска са с обикновени стъкла на фаровете и предните мигачи с нарези, освен L&K изпълнението. Laurin & Klement излиза с кристални стъкла (clear lence/clear optic) на фаровете и мигачите още при старата маска:

 

Stock:

http://www.skodaclub-bg.org/gallery/albums/userpics/S5009170a.jpg

 

L&K:

http://www.skodaclub-bg.org/gallery/albums/userpics/Resize_of_HPIM1297.jpg

 

Обаче рефлекторите на 2та фара са абсолютно еднакви! Мисля си, че разликата при светене на 2та фара няма да е много голяма, щом не са сменили рефлектора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен с Redline и мога само да добавя,че при модели преди и след фейслифта с Готиното табло има разлика в самите уреди на километража но в момента не мога да намеря снимка да покажа какво имам предвид!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно говориш за борд. компютъра, както и за различните сигнални лампи по арматурното табло. Тези промени мисля, че са въведени с фейслифт-а, защото моята е с готиното табло, но е старата маска и бордовия ми комп. е в малкия дисплей на оборотомера... На фейслифтовите Октавии бордовия компютър е с голям дисплей позициониран между оборотмера и километража.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не моята е фейслифт и е с малкия борд компютър,големия мисля,че се плаща като екстра имам предвид самите цифри на километражите:

 

Старите:

Извинявам се,че ползвам на някой колега колата за пример,но само тази снимка ми се намира в момента,ако има проблем едно ЛС и я махам моментално!!

 

000563819.jpg

 

Новите:

000461231.jpg

 

Разликата е в цифрите на километража и оборотомера!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различните табла са от различни години на производство.

Октавия 1 излезе на пазара 97'. Тогава се предлагаше само във версия LX и GLX, аналогично на предлаганата Фелиция. Нямаше и модел комби. След нея излезе фейслифта на Фелицията. Шкода обяви новата решетка за отличителна черта за новата си визия. Управлението на огледалата е същото като във Фелиция.

99' излезе новото (както пишат колегите по-готиното табло). Появи се и версия SLX, климатроник, подлакътник отпред, джоистик за огледалата, който по-късно се монтира и на Фабия и т.н. Таблото от гадното червено осветление, се върна към мекото зелено. Появиха се първите снимки на Фабия и инструменталния панел е същия като на Фабия 1. С излизането на Фабия, се промениха и нивата на оборудване и станаха Класик, Комфорт (по-късно преименувано на Амбиенте) и Елеганс.

Аз мисля, че след 99' таблото като вълна спря да се монтира. Октавия върви като номерация преди Фабия и Суперба. Окт.1 излезе с фейслифта на Фелицията, Окт2 с фейслифта на Фабия 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След фейслифта се предлага гадното табло,но само в оборудване класик!!Загледайте таксита или обикновенни Октавийки(след фейслифта) на които лайстната на задния капак не е боядисана и нямат лайстни на вратите.Това са ясни признаци за ниво на оборудване Класик и всички такива са с това табло!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След фейслифта се предлага гадното табло,но само в оборудване класик!!Загледайте таксита или обикновенни Октавийки(след фейслифта) на които лайстната на задния капак не е боядисана и нямат лайстни на вратите.

 

... и дръжките на вратите са черни, и огледалата за обратно виждане също, и нямат халогени, и са с манивелите на вратите вътре :mrgreen: ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ето един пример. 8)

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1

 

И при тази Октавия на снимката на таблото се виждат,цифрите на километража са по новите въпреки,че е с гадното табло!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то самото арматурно табло е едно и също и за 2та вида табла...

 

Ама ти си подбрал Класик с екстри има шубиду, ел джамури и халогени...

 

Ето на това му се вика адската базовка - с манивелките отпред и веселата тапицерия :mrgreen: :

 

http://mobile.bg/photos/1/big/11204662451107711_3.pic

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема питам тук: Има ли разлика при задните брони на преди и след фейс лифта? По-точно в извивката на калника кадето се поставят калобраните? Има ли разлика между калобраните преди и след фейс лифта ? :oops: :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.