Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колко масло събира хидравликата на "Octavia 1"?


tuningmania

Recommended Posts

Здравейте,

 

Понеже утре, най на края, ще вкарвам "Skoda"-та за ремонт на кормилната рейка, се чудя колко масло събира хидравличната система, че да ида до "Еура Тек" да си взема, че в сервиза, където ще я ремонтират дават някакво масло (смисъл, включено е в цената) но ще им кажа или да ми намалят цената за ремонт и да сипят моето си масло, или в крайния случай, ще им го платя тяхното, но ще искам да сипят "Еура Тек"-ското, пък онова ще си го взема в шише :) Рових из "User Manual"-а на "Octavia"-та но не видях точни данни. Някой да знае нещо по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "corropt" - Мерси.. утре, като оставя "Skoda"-та да й правят кормилната рейка, ще ида с другата ми колица до "Еура Тек" и ще питам колко събира и направо ще си купя колкото трябва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Извинявам се за може би тъпия въпрос, но може ли да ми каже някой къде се намира пробката за наливане на масло в хидравличната система на кормилното управлениена Oct 1 и как се проверява достатъчно ли е нивото на маслото. Може ли да се извърши проверка/доливане на масло без да се ходи в сервиз?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за може би тъпия въпрос, но може ли да ми каже някой къде се намира пробката за наливане на масло в хидравличната система на кормилното управлениена Oct 1 и как се проверява достатъчно ли е нивото на маслото. Може ли да се извърши проверка/доливане на масло без да се ходи в сервиз?

 

 

Не е тъп въпроса, ама ЗА КОЯ О1 става въпрос? (Код на двигателя). Като изясним с общи усилия нещата (относно "...къде се намира") ще видиш, че капачката е направена така, че да я отвиеш не ръчно (не че не може), а с помощта на монета от 1 лв. (примерно). Има си каналче отгоре. И като я отвиеш - на самата нея има пластмасова щека с означения min и max. Е - това е нивото, което преследваме. Само трябва да видиш на каква спецификация ти отговаря хидравличното масло, купуваш и доливаш без да ходиш в сервиз (въпреки, че ако имаш драстична нужда от допълване - със сигурност си за преглед поне в сервиза).

П.П. А между другото как реши, че твоята е за доливане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавията ми е 1.9 TDI 1998 г. Не знам какъв е кода на двигателя.

Не съм сигурен, че има нужда от доливане, защото нямам и не съм имал проблеми с кормилното управление, а просто искам да проверя нивото на маслото за да съм сигурен, че съм ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавията ми е 1.9 TDI 1998 г. Не знам какъв е кода на двигателя.

Не съм сигурен, че има нужда от доливане, защото нямам и не съм имал проблеми с кормилното управление, а просто искам да проверя нивото на маслото за да съм сигурен, че съм ок.

 

Не знам дали е същото при теб (почти със сигурност не е), но в общи линии е това

 

http://www.skodaclub-bg.org/gallery/dis ... =270&pos=2

 

 

Ограденото с елипса (въпросното капаче) - горе в ляво (обикновено е мръсно-зелено на цвят с "издайническия процеп" за отвиването), на което е и измервателната щека.

 

Снимката я гепих от колегата joro_kem (дано да не ми се сърди).

Бегом и двамата да му честитим придобивката http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewt ... 093#104093 :lol: а на теб - успех с "диагностиката" на хидравликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какъв е кода на двигателя.

Първите 3 букви от номера на двигателя са кода му (поне на моя е така). Отделно от това, кода е щампован на видно място на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.