Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лагер на главина - какъв да избера ?


orange!

Recommended Posts

Ще сменям единия преден лагер, щото се е разсвирил доволно.

Обаче изобщо незнам какъв да сложа, изчетох една камара мнения в други форуми и нищо не ми се избистри.

 

Вариантите са:

Оригинален от ЕТ - 115 лв

лагер FAG от магазините на Шкода на В.Левски или Симеоновско шосе - 80 - 85 лв

лагер FAG от вносител, май излиза малко по-евтин - ок. 60 лв

лагер SKF от вносител - ок. 60 лв

лагер Optimal от магазина на Симеоновско - 48 лв

 

Предимството на лагера от ЕТ е, че няма да е менте (съответно - тази вероятност е недостатък за всички останали).

Четох, че лагерите за първоначално вграждане във VAG са FAG. Ако се купи от вносител или от въпросните 2 магазина на Шкода дали е гаранция, че ще е оригинален? Цената е като за такъв.

SKF - по-скоро не, имали 2 вносителя и едните внасяли ментаци.

Optimal - немски лагери (уж) и са на добра цена. Пичовете от Симеоновско шосе ме убеждават да слагам такъв. Разправят, че те взимат стока от някви складове в Чехия, които зареждат тамошните магазини. И тия складове сега разпространяват само Optimal, т.е. би трябвало да са проверени, ако се разпространяват масово в Чехия. Пише, че са немски, докато на FAG пише нещо като Бразилия, Мексико ...

 

Като говоря за вносители - имам предвид фирми, обявени за вносител в сайта на VAG или SKF. Ясно е, че няма да си взема лагера от Ауто плюс или Симеон.

Лагера от ЕТ поне няма да е менте, но и едва ли ще е по-качествен от оригинален на другите фирми. В крайна сметка Шкода не си леят сами тия лагери, а ги поръчват на същите фирми. Т.е. основната дилема е струва ли си 30 - 50% повече за лагер от ЕТ ... ако другите са оригинални, по-скоро не си струва.

 

Който е сменял нека каже какви е слагал и дали е доволен / недоволен.

 

Баси, колко нещо изписах за един лагер :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не мога да те посъветвам за лагера поради пълната ми некомпетентност в тази област, за което се извинявам предварително :mrgreen:

Само две думи за SKF - принципно тази фирма прави доста читави неща на напълно разумни цени, но за съжаление това, което са ти казали за двата вносителя (даже май са повече... :roll: ), е съвсем вярно - ментетата на тази марка у нас са ужасно много, така че ако не е от 100 % проверено място, по-добре стой далеч от SKF :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо-трябва ти не само лагер,а цял кит за главината.От там дали ще е оригинален или СКФ или ФАГ не те боли.Въпросът с ментетата е лесно решим-зимаш си от вносител

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз скоро сменях лагер-главина. взех го от ЕТ. Не съм сигурен ,че постъпих правилно- лагера е френски (баси един приятел на ксантията си купи оригинален немски :lol: ) . Другото което мога да кажа е ,че оригиналния се скапа на 77 к ,май тряба повече да издържат тия неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На служебните VW сме сменяли няколко пъти лагери и сме ги взимали от Хубата-така се казва фирмата.До момента са минали над 80000 км и няма проблем.Цената беше около 50-60 лв.

Ако ми се разбие лагер на шкодака бих взел пак от там...

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз скоро сменях лагер-главина. взех го от ЕТ. Не съм сигурен ,че постъпих правилно- лагера е френски (баси един приятел на ксантията си купи оригинален немски :lol: ) . Другото което мога да кажа е ,че оригиналния се скапа на 77 к ,май тряба повече да издържат тия неща.
Нали се сещаш,че ако не се карат в България щеше да издържат тройно повече!!! smile101
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще сменям единия преден лагер, щото се е разсвирил доволно.

Обаче изобщо незнам какъв да сложа, изчетох една камара мнения в други форуми и нищо не ми се избистри.

 

Вариантите са:

Оригинален от ЕТ - 115 лв

лагер FAG от магазините на Шкода на В.Левски или Симеоновско шосе - 80 - 85 лв

лагер FAG от вносител, май излиза малко по-евтин - ок. 60 лв

лагер SKF от вносител - ок. 60 лв

лагер Optimal от магазина на Симеоновско - 48 лв

 

Предимството на лагера от ЕТ е, че няма да е менте (съответно - тази вероятност е недостатък за всички останали).

Четох, че лагерите за първоначално вграждане във VAG са FAG. Ако се купи от вносител или от въпросните 2 магазина на Шкода дали е гаранция, че ще е оригинален? Цената е като за такъв.

SKF - по-скоро не, имали 2 вносителя и едните внасяли ментаци.

Optimal - немски лагери (уж) и са на добра цена. Пичовете от Симеоновско шосе ме убеждават да слагам такъв. Разправят, че те взимат стока от някви складове в Чехия, които зареждат тамошните магазини. И тия складове сега разпространяват само Optimal, т.е. би трябвало да са проверени, ако се разпространяват масово в Чехия. Пише, че са немски, докато на FAG пише нещо като Бразилия, Мексико ...

 

Като говоря за вносители - имам предвид фирми, обявени за вносител в сайта на VAG или SKF. Ясно е, че няма да си взема лагера от Ауто плюс или Симеон.

Лагера от ЕТ поне няма да е менте, но и едва ли ще е по-качествен от оригинален на другите фирми. В крайна сметка Шкода не си леят сами тия лагери, а ги поръчват на същите фирми. Т.е. основната дилема е струва ли си 30 - 50% повече за лагер от ЕТ ... ако другите са оригинални, по-скоро не си струва.

 

Който е сменял нека каже какви е слагал и дали е доволен / недоволен.

 

Баси, колко нещо изписах за един лагер :D

Колега,за лагер ли иде реч или за лагер главина комплект/капсуловано/.И каква е гаранцията,че в ЕТ ще е оритинал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш да си вземеш и Белоруски лагер от магазина на Борис м/у Екзарха и Симеон ,лагерите са мн надеждни и на ниски цени.За пример давам лагер главина за Суифт който оригинален струваше 115лв там го взехме за 40-43лв -3и пъти по евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво те кара да мислиш,че при ЕТ няма да е оригинална?!!!!!!!!!!!

ПРОМОБИЛ-Рено.

Kво общо има Промобил с ЕТ?Рено със SKODA?Турски части с оригинални?

Или може би на турските коли им трябват турски части!!! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво те кара да мислиш,че при ЕТ няма да е оригинална?!!!!!!!!!!!

ПРОМОБИЛ-Рено.

Kво общо има Промобил с ЕТ?Рено със SKODA?Турски части с оригинални?

Или може би на турските коли им трябват турски части!!! :mrgreen:

Общото е,голямото и лъскавото ,костюмите и вратовръзките и цените и снабдяването ,за което ние клиентите не знаем нищо......първоначално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

купи си fag от РУДИ ООД няма да съжаляваш.Производство както казваш бразилия или друга държава.Лагерите се произвеждат на серии като някои са в заводи в мексико,португалия германия и т.н

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще сменям единия преден лагер, щото се е разсвирил доволно.

Обаче изобщо незнам какъв да сложа, изчетох една камара мнения в други форуми и нищо не ми се избистри.

 

Вариантите са:

Оригинален от ЕТ - 115 лв

лагер FAG от магазините на Шкода на В.Левски или Симеоновско шосе - 80 - 85 лв :D

[-X Грешиш, на В. Левски лагера е 67,00лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка си купих лагер от ЕТ за дясното колело за 115 лв.

След 7-8000 км ми се разсвири и левия лагер, и взех ФАГ за 70лв, щото реших че няма смисъл да се набутвам. Комплектите изглеждат абсолютно еднакви.

Сега остава да покарам и да установя опитно кой от двата лагера е по-читав :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.