Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Автосервиз Експрес-2-мошеници


snipi

Recommended Posts

Добре,добре,поне кажи причината поради която ги плюеш да заем всички. ;)

При обявена цена за реглаж предница от 25 лв,ми поискаха двоино,че и отгоре,защото,носачите,болтовете ,шаибите,пластините ....и подобни глупости.Не съм монтьор,но за 30 г. каране ми се е случвало и да регулирам предници и то многократно и на различни автомобили.И по-големи и по-малки.А и след като са обявили тази цена,каквото трябва да го направят,за цената им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам добри впечатления от сервиза. Реглаж на предница се прави предимно след смяна на накрайници, тоест те са нови и контрагйките им се развиват лесно. Нормално е ако си отишъл за реглаж без да са сменяни скоро тези части да се отвори работа за тях все едно ти сменят накрайници, защото развиването им при смяна не е никак лесно. А това няма как да влиза в цената на реглажа. По същия начин седи въпроса със смяната на кормилен накрайник когато се налага нагряване и охлаждане и т.н., за да се демонтира.

 

В същия сервиз досега съм ходил с различни коли и оплакване нямам, та хората да си правят сметка дали сервиза е читав или не.

 

От написаното от теб ми се струва, че въпреки големия то стаж си се научил само да караш след като не вникваш кога една процедура е два пъти по трудоемка от нормалното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам добри впечатления от сервиза. Реглаж на предница се прави предимно след смяна на накрайници, тоест те са нови и контрагйките им се развиват лесно. Нормално е ако си отишъл за реглаж без да са сменяни скоро тези части да се отвори работа за тях все едно ти сменят накрайници, защото развиването им при смяна не е никак лесно. А това няма как да влиза в цената на реглажа. По същия начин седи въпроса със смяната на кормилен накрайник когато се налага нагряване и охлаждане и т.н., за да се демонтира.

 

В същия сервиз досега съм ходил с различни коли и оплакване нямам, та хората да си правят сметка дали сервиза е читав или не.

 

От написаното от теб ми се струва, че въпреки големия то стаж си се научил само да караш след като не вникваш кога една процедура е два пъти по трудоемка от нормалното.

Напротив.Вниквам много добре.Регулирал съм /ходил съм/ многократно предници,да не се повтарям.И след лифт ,когато се е налагало,регулиране и от щангите и от /чрез/ пластините /шаибите/на болтовете на носачите.Не е имало проблеми при реглажа/двоино трудоемък според теб/ ,нито с цената.Това че на някои са му заврени ръцете в гъза и не му се занимава с клеясала гаика ,не е мои проблем.Да не би да очаква под колата да е чисто и лъскаво.Аз обаче си плащам,каквото са обявили,ако ми изнася,ако не си търся друго място.Просто мошенника си е мошенник.Оня ден в ЕТ-то регулирам предница на Шкодата.След половин час седене вдигната на стенда за реглаж,я свалиха и я преместиха на колонен крик,където я гласиха още половин час,след което пак я качиха на стенда за реглаж и регулираха предницата.Оказа се че прословутите гаики и щанги за добре запекли/защо ли/ и затова ,от стенд на крик и обратно,около 1.5 часа.Познаи от три пъти ,дали цената се различаваше от обявената. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този контекст да попитам. Ако отидеш на гумаджия само да ти смени джантите и някоя гайка/болт превърти и в последствие от проста работа за 5 мин се проточи до трудоемко разпробиване, поправяне на резби и т.н. та до час и половина работа трябва ли да се увеличава цената?!?! Мисля че не.

Ти си отишъл да ти сменят гумите, а не да ти късат гайките или болтовете на джантите! Просто понякога простата задачка се усложнява и това е в реда на нещата и е включено в цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този контекст да попитам. Ако отидеш на гумаджия само да ти смени джантите и някоя гайка/болт превърти и в последствие от проста работа за 5 мин се проточи до трудоемко разпробиване, поправяне на резби и т.н. та до час и половина работа трябва ли да се увеличава цената?!?! Мисля че не.

Ти си отишъл да ти сменят гумите, а не да ти късат гайките или болтовете на джантите! Просто понякога простата задачка се усложнява и това е в реда на нещата и е включено в цената.[/quoteП

Простите задачки се усложняват при прости хора,при които мозъка е изключен и после вика "а тва се счупи".Него го интересува да ти вземе парите,а как ще си свърши работата и дали няма да ти отвори още камара други не го интересува,важното е да стане бързо и лесно /за него/.А ти после се управяи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдаа, на мен така са ми късали шпилки на колектора на ладата при смяна на двуцевката, после вдигат безпомощно рамене - колата седи на канала и няма как да мръдне и на тях има спира работата, и на мен ми губи времето... добре че имах наблизо познат стругар, та да ми го разпробие и сложи нови шпилки, естествено за моя сметка :evil: Там повече не съм стъпвал - сервиза отдясно на стръмното по Св. Наум. Ще питате защо точно там - ами оттам си купих гърнетата (италиански), затова предпочетох на място да ми ги монтират с гаранция. Ама сервиз, в който не могат да оправят собствените си издънки за мен не е никакъв сервиз!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато работата се усложни и трябва да се доплаща, редно е клиента да бъде уведомен, при това предварително. Всеки ще си направи сметка дали иска. Аз винаги казвам, ако има нещо да ми се обаждат. Лошото е, че сме в България и обслужването е "гола вода", гледат само парите да ти измъкнат и оправяй се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.