Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем! Вентилатор на парното на Октавия І


ognjano

Recommended Posts

Здравейте!

Е това не съм го очаквал, вчера я бях позасилил и с дясната гума попаднах в една вдлъбнатина на асфалта, не дупка, а вдлъбнатина, от което купето се разтресе, след което вече чух от вентилатора на парното гаден звук, подобен на този когато пъхнеш да кажем клечка във въртяща се перка. Дори ще бъда по-изразителен, чува се "П-р-р-р-р-р....", което е отвратително, а когато засиля вентилатора на МАХ се усещат много неприятни вибрации в цялото купе...

 

Принцесата ми е ОКТАВИЯ І 1,9 ТДИ комби 2001 с климатроник

 

Имате ли идея какво е, дали мога аз да го погледна, ако ми покажете къде е, или ще е необходим сервиз.

 

Притесненията ми идват, че може да е счупено краче на вентилатора, или пък да се е разместил, не знам....

 

Споделете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ognjano" - Аз имах подобен проблем, колега. Свали си пластмасата под чистачките, махни филтъра и виж какво става около перката. Нещо предполагам е заседнало там..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам от къде се сваля, но може нещо да е попаднало в него. Бръкни от там. Той е нещо като чаша. Иначе трябва да се сменят втулки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ognjano" - Оооо.. чак да се свали не знам.. май от вътре, зад таблото, се сваля :( Но от вън е лесен и безболезнен начин да видиш какво е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ognjano, четеейки описанието което си дал, имам съмнение, че е клапа за вътрешна циркулация. Иди в ЕТ да ти пуснат 1 тестер - ако е клапата, ще я записва като грешка.

 

Дано да не е тя, че струва 220лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ognjano, четеейки описанието което си дал, имам съмнение, че е клапа за вътрешна циркулация. Иди в ЕТ да ти пуснат 1 тестер - ако е клапата, ще я записва като грешка.

 

Дано да не е тя, че струва 220лв.

 

само в ЕТ ли има тестер, че ми е малко далеко, а през деня съм на работа. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ognjano, четеейки описанието което си дал, имам съмнение, че е клапа за вътрешна циркулация. Иди в ЕТ да ти пуснат 1 тестер - ако е клапата, ще я записва като грешка.

 

Дано да не е тя, че струва 220лв.

 

само в ЕТ ли има тестер, че ми е малко далеко, а през деня съм на работа. :(

 

Нямам си идея... Разбирам те, че си далечко, но къде по-точно се намираш - на Марс или на Луната? Щото скоро ЕТ ще откриват сервиз от светлата страна на Луната :P :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ognjano, четеейки описанието което си дал, имам съмнение, че е клапа за вътрешна циркулация. Иди в ЕТ да ти пуснат 1 тестер - ако е клапата, ще я записва като грешка.

 

Дано да не е тя, че струва 220лв.

 

само в ЕТ ли има тестер, че ми е малко далеко, а през деня съм на работа. :(

 

Нямам си идея... Разбирам те, че си далечко, но къде по-точно се намираш - на Марс или на Луната? Щото скоро ЕТ ще откриват сервиз от светлата страна на Луната :P :mrgreen: .

 

:D - хич не ми е смешно, но това беше добро. И като каза за нов сервиз къде ще се намира?

 

Вчера махнах кората, която се намира под жабката и когато дам вентилатора на МАХ вибрациите идват точно от охлюва, който се вижда непосредствена до кората, имам чувството, че перката се е дебалансирала, може нещо да се е откъснало и от там да идва гадния шум и вибрации, ако е това е неприятно, скоро трабва да очаквам целия вентилатор да "роди" :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип се чува, че нов сервиз ще буде построен, но отново в Надежда...

 

Иначе, ако не е клапа за вътрешна циркулация е възможно да е счупена перка на вентилатора (ако нямаш поленов филтър и са влязли боклуци...).

 

Но на моята сменях въпросната клапа и шумът идваше точно изпод жабката. Отначало се чуваше от време на време. После започна да "пърка" само когато съм на външна циркулация и накрая "пъркаше" във всяко положение, дори при изключен климатроник. Ужасно е!

 

Между другото когато купувах колата, преди да я взема, ходих при един познат с тестерче във Варна и той ми каза, че записвало като грешка въпросната клапа, но проблемът при мен се прояви едва след около година... И тогава отидох в ЕТ, където ме насочиха какво точно да си поръчам. И парното, и климатика ми се промениха чувствително след смяната й.

 

Пак казвам, дано не е същият проблем, но Octavia MK1 обичат да правят тая магария.... А за тестер, освен в ЕТ, другаде в София аз лично не мога да ти дам съвет къде може да има.

 

Успех и пиши развитието по проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ognjano, четеейки описанието което си дал, имам съмнение, че е клапа за вътрешна циркулация. Иди в ЕТ да ти пуснат 1 тестер - ако е клапата, ще я записва като грешка.

 

Дано да не е тя, че струва 220лв.

 

само в ЕТ ли има тестер, че ми е малко далеко, а през деня съм на работа. :(

 

Нямам си идея... Разбирам те, че си далечко, но къде по-точно се намираш - на Марс или на Луната? Щото скоро ЕТ ще откриват сервиз от светлата страна на Луната :P :mrgreen: .

 

:D - хич не ми е смешно, но това беше добро. И като каза за нов сервиз къде ще се намира?

 

Вчера махнах кората, която се намира под жабката и когато дам вентилатора на МАХ вибрациите идват точно от охлюва, който се вижда непосредствена до кората, имам чувството, че перката се е дебалансирала, може нещо да се е откъснало и от там да идва гадния шум и вибрации, ако е това е неприятно, скоро трабва да очаквам целия вентилатор да "роди" :(

 

Отвори отпед кората под чистачките, махни поленновия филтър и виж дали има нещо попаднало във вентилатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ikonoma" -

Отвори отпед кората под чистачките, махни поленновия филтър и виж дали има нещо попаднало във вентилатора.
И аз т'ва му пея на колегата, но ТОЙ не слушка :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ikonoma" -
Отвори отпед кората под чистачките' date=' махни поленновия филтър и виж дали има нещо попаднало във вентилатора.[/quote'] И аз т'ва му пея на колегата, но ТОЙ не слушка :)

 

Ще ви послушам разбира се, вчера не разбрах как се маха кората под чистачките и един приятел късно вечерта ми показа, но видях много шума и други мизерии там. Днес ще почистя и ще махна филтъра.

 

Между другото, когато превкл. от външна на вътрешна циркулация и обратно се чува познат шум от стържене по пластмасата на изсъхнали листа. Ще видя днес и ще напиша, само дано не вали, както започна от сутринта...

 

Желая ви лек ден...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, отстраних филтъра, но нищо не се вижда. Между другото вибрациите изчезнаха, но когато местя клапите за насочване на въздушната струя, се чува вътре характерен шум от стържене на изсъхнали листа, така че нещата са ясни от къде са били вибрациите, най-верятно някое листо или клечка са били закачени за перката и от там се е дебалансирала...

 

 

Разбира се проблема не е отснтранен докато има боклуци в системата. Ще пробвам до отстраня капака на вентилатора под жабката и от там с прахосмука. Ако стане ще пиша...

 

п.с. Погледнете си около поленовия филър и отстранете всички боклуци. Досега ми го сменяха в сервиз и разбирам какво означава да не ти пука, а само да отчетеш дейност, техниците изобщо не се стараят да отстранят попадналите листа и др. около филтъра и в един такъв момент, едно от тях е попаднало в системата. Осега нататък смяната на въздушните филтри ще си сменям лично....

 

Думи нямам. Лек ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.