Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ангренажна верига


Пудев

Recommended Posts

зависи от веригата мойта е на има няма 2000км и пак отвреме на време притропва.ако не дрънчи и не променя аванса ,си я карай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята я смених на около 80000 км и не се беше отпуснала. и все пак си мисля, че 200 000 km са си малко много... за ангренажен ремък на двг. 1.6 дават на 60 000 км или на 4 години (което настъпи по-рано), но не видях да има съвети за смяна на веригата... :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50 000км. е ресурса на веригата - друг е въпроса, че при 50 000 пробег толко се е разтегнала, че вече натам и до 150 000 си е все разтегната и няма накъде повече - накрая обаче ако е карбураторен модел фелицията ти аванса ще играе с +/- 10гр. и центровка не може да се направи със стробоскоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е че за да се смени е голяма играчка ... до колкото знам се вади целия двигател

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се вади двигателя :lol:

Сваля се десния макверсон, източва се маслото сваля се картера, откача се двигателя от тампона на водната помпа и се спуска надолу с един крик и... воала веригата е пред теб :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се вади двигателя :lol:

Сваля се десния макверсон, източва се маслото сваля се картера, откача се двигателя от тампона на водната помпа и се спуска надолу с един крик и... воала веригата е пред теб :P

ясно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макферсона пък за какво да се сваля smile036 Сваля се само картер, ангренажен капак, евентуално делко ако има и болта на тампона на ДВГ отпред ;) На някой може да му е по лесно и заден мост да се сваля :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
НЯКОЙ ИМА ЛИ НАБЛ-Е КАКВА ВЕРИГА ДА СИ СЛОЖА

Зависи коя година е колата преди 98г или след 98г Веригата е к-т със зъбните колелета. Сменя се на 60 000 - 70 000 км .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай колега,но имах предвид какво производство-немско,4ешко или полско.А имам едни мисли,че понеже ми е разтегната много веригата и оттам да ми загрява,но от друга страна Фела е МПИ,така че веригата не е от значение.В момента съм на 60.хил. и дрънка ужасно.Но не съм чул някой да е скъсал верига...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм на 60.хил. и дрънка ужасно.Но не съм чул някой да е скъсал верига...

не се къса само се изоблят зъбите. греенето може да е кофти верига, ако не е друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЛЕСНО СЕ СМЕНЯ само тр.да са внимава да не се чука при вкарването на разпред вал.слагайте я без чоп и после чопа-така е значително по лесно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.