Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хипотетична ситуация


SkodadokS

Recommended Posts

Здравейте,

изчетох много по автомобилните форуми (ей така за обща култура и от любопитство, а и защото съм решил да купувам...), до сега нова кола не съм притежавал и скоро, когато ще ми се отвори тази възможност искам да знам (като се има впредвид "професионализма" с който пипат момчетата от сервизите на почти всички марки или поне така се пише по форумите, не съм бил свидетел...) как клиента е защитен при следната х и п о т е т и ч н а с и т у а ц и я: купувате си да речем така желаната ОКТАВИЯ и си я карате по живо по здраво до момента в който не даде дефект (да допуснем, че е по-сериозен и трябва да им пооставите колата за известно време, а дори и да не им я оставяте - няма да им светите докато работят). Автомобила е в гаранция и вие се възползвате от правата произтичащи от това. Въпросите са ми - 1-во как се оставя/получава колата в/от сервиз?? - чрез приемо-предавателен протокол ли?? 2-ро приемаме, че дефекта е отстранен, вие си получавате колата и си я карате до следващото влизане в сервиза в рамките на гаранцията. И хоп, оказва се, че по двигателя или по някой друг агрегат е пипано от неоторизирано лице (а вие много добре знаете, че за да важи гаранцията, сервиза е ЕТ или оторизиран такъв и не бихте си позволили да си анулирате толкова наивно гаранцията) и момчетата от сервиза го констатират. Заявяват ви, че поради това вече гаранцията ви не важи, напълно или частично!!! - Как клиентът е защитен от такова злодеяние, умишлено или по невнимание, предизвикано от техник/механик??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

изчетох много по автомобилните форуми (ей така за обща култура и от любопитство, а и защото съм решил да купувам...), до сега нова кола не съм притежавал и скоро, когато ще ми се отвори тази възможност искам да знам (като се има впредвид "професионализма" с който пипат момчетата от сервизите на почти всички марки или поне така се пише по форумите, не съм бил свидетел...) как клиента е защитен при следната х и п о т е т и ч н а с и т у а ц и я: купувате си да речем така желаната ОКТАВИЯ и си я карате по живо по здраво до момента в който не даде дефект (да допуснем, че е по-сериозен и трябва да им пооставите колата за известно време, а дори и да не им я оставяте - няма да им светите докато работят). Автомобила е в гаранция и вие се възползвате от правата произтичащи от това. Въпросите са ми - 1-во как се оставя/получава колата в/от сервиз?? - чрез приемо-предавателен протокол ли?? 2-ро приемаме, че дефекта е отстранен, вие си получавате колата и си я карате до следващото влизане в сервиза в рамките на гаранцията. И хоп, оказва се, че по двигателя или по някой друг агрегат е пипано от неоторизирано лице (а вие много добре знаете, че за да важи гаранцията, сервиза е ЕТ или оторизиран такъв и не бихте си позволили да си анулирате толкова наивно гаранцията) и момчетата от сервиза го констатират. Заявяват ви, че поради това вече гаранцията ви не важи, напълно или частично!!! - Как клиентът е защитен от такова злодеяние, умишлено или по невнимание, предизвикано от техник/механик??

 

1. при оставянето си има опис за проблема.

2. при получаване си проверяваш колата и накрая се разписваш, че всичко е наред за да си получат парите после/само в оторизиран сервиз. има си протокол какво е правено по колата и винаги можеш да видиш.

3. няма как да променяш нещо без да се види/примерно чип/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. при получаване си проверяваш колата и накрая се разписваш, че всичко е наред за да си получат парите после/само в оторизиран сервиз. има си протокол какво е правено по колата и винаги можеш да видиш.

3. няма как да променяш нещо без да се види/примерно чип/

 

Щом е с протокол ясно - трябва да си проверя колата и да се разпиша, след като съм си видял отстранения дефект...въпроса е ако не забележа допусната по небрежност/умишлено (от страна на сервиза) н о в а повреда (напр.: прецакат случайно нещо, което да предизвика впоследствие повреда или подменят някой елемент, който те си решат - външно еднакъв с оригиналния) която в последствие те да посочат като предизвикана от неоторизирано лице. Нали се сещаш, че няма как да си познавам до такава степен колата в детайли и отвътре (където не се вижда). Ходи после доказвай, че не си я карал в неоторизиран сервиз...

Извинявам се ако ставам отегчителен, но за мен това са важни въпроси (ще питам още). Нали няма да им оставя 3,50 а цели 35000лв., а те не се намират токутака...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.