Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Здравейте! Моля за мнение и ако е възможно съвет ...


s_stoqnov

Recommended Posts

Проблема е следния: след смяната на консумативи и сервизен преглед (преди около 2500 км.) забелязах следното нещо - около капачката за наливане на масло се образува маслено петно (първоначално помислих, че механика обслужвал колата е поизлял малко). Позачистих го но след известно време пак се омасли повърхността. Отвих капачката (колата бе престояла една нощ) и самата тя бе също доста омаслена както и площта под нея.Скоро забелязах, че и около капачката на масления филтър също има известно омасляване. На какво може да се дължaт тези неща?

Благодаря предварително и поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нахакали са ти повече масло и сега гледа да го изхвърли откъдето може.

Провери си нивото на маслото и ако е над допустимото отиди да ти го изсмучат през отвора на щеката (в ЕТ или някой от центровете на Кастрол или която и да било работилница с помпа за масло).

Направи ги възможно най - бързо, не е хубаво за двигателя да се кара с масло над максимума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата им работа на бг майсторите такава...да го е страх човек да им остави колата едно масло да му сменят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом са го смукнали, закарай колицата на пароструйка да ти измият мотора и пак провери за омасляване. Просто няма какво друго да е.

Ако е само на масления филтър може да не е затегнат хубаво, ама и на капачката горе.....

Може и сам да си я измиеш с маркуча, ама първо напръскай омаслените места с некакъв препарат за обезмасляване и разграждане на мазнини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не сум съм съгласен-за мен поне лично не е грешка!

Сега ще дам мнение?

 

Незнам какъв ти е вдигателя-но трябжа да е с кора?

Ако махнеш кората ще видиш(предполагам) че има разтояние мейду двигателя и капачката-което Шкода правят с удължител на капачката къде гумен,къде пластмасов!От там има петното около капачката-не се притеснявай-няма проблеми!

 

Ако примерно караш без кора-махни го този"удължител" и си завий капачката напрово за главата и пей сърце!

 

Примерно-Англичаните решават кардинално проблема-като карат без кори и с големи капачки:

http://www.skodaclub-bg.org/gallery/dis ... &pos=-2602

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познат проблем! При мен също ми хакнаха 5 л и маслото обхвана и горната пласмаса на щеката. Въпросът е защо го правят , след като е ясно като бял ден колко да се сложи. Който разбира ходи и след това си изсмуква излишното, но трябва ли да е така. Вкрайна сметка отиваш с парите си, не те пускат да видиш какво ти правят и накрая вземаш недобре обслужена кола. И като си от друг град виждаш проблема на другия ден . Я нещо не са завили, а нещо друго. Няма да стъпя в Дунавтрейд Русе повече. Дори не знаеха какво трябва да показва горната секция на дисплея, и твърдяха ,че е нормално да не свети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.