Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Октавия комби на старо - малко помощ за дилетант


attack_blitzzz

Recommended Posts

Здравейте. Искам да сменям колата и съм се прицелил в Октавия комби като първи избор. Мога да дам до 15К лв. Тъй като не съм много в час, ако на някой не му е проблем, мога ли да помоля за следното:

 

1) Не знам кои подмодели могат да попаднат в цената, която мога да дам. Може ли да ми бъдат изброени бензинки и дизелки със съответните съкращения за да мога по лесно да се ориентирам при избора и да направя градация. Съответните години на производство също ще са от полза.

 

2) Във връзка с 1). Може ли да ми бъде казано с две думи какво печеля и какво губя във всеки под клас.

 

Интересуват ме модели след 1999.

 

Например това би свършило работа:

 

Шкода октавия комби бензин, модел ххх1, година 1999, няма ууу

Шкода октавия комби бензин, модел ххх2, година 2001, има ззз, няма ввв

Шкода октавия комби бензин, модел ххх3, година 2003, има ззз, има ввв

 

същото и за дизел.

 

Въпроса може и да е тъп, но ще ми помогне доста при разглеждането на офертите. Просто съм в началото на дългия процес на обзавеждане с Шкода.

 

И трети въпрос:

 

3) Смятате ли че офертите в мобиле.бг са ок. Как препоръчвате човек да подходи при покупка в бг, в смисъл към кой да се насочи?Примерно за мен ще е най-добре ако има автокъща, която би дала гаранция. Аз често ходя до Австрия и Германия и тук е практика така да се купуват коли, в смисъл от автокъщите. Но цените на Октавиите са с 30 до 50% по високи от тези в бг - Виена, Мюнхен. Но и риска да попаднеш на лимон е по-малък. Все пак съм решил да взема от бг.

 

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

Това мисля, че би ти свършило работа за ориентир: http://catalog.auto.ru/catalog/cars/skoda/octavia/

 

За покупката - мисля, че е най-добре да се вземе кола, купувана тук от човек. Новия внос е скрита лимонка. Аз така си взех Фабията и съм доволен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз продавам моята Октавия Комби... 1,9 110 к.с. карал съм я в България, аз съм втори собственик след Италия.Имам нова Октавия 4х4.

Продаваната може да я видиш в мобиле.бг на тел. номер 0895746070 в Русе.Цената там не е крайна и винаги подлежи на коментар....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Искам да сменям колата и съм се прицелил в Октавия комби като първи избор. ....

 

Погледни тук http://www.skoda-auto.com/bgr/services/secondhand/secondhand-octavia.htm , ще надвишиш бюджета, но все пак намалява вероятността за лимона.

 

Друг вариант е пусни в "Купувам" какво търсиш .

 

Мобиле.бг става, но ти трябва човек който разрбира. Може да изпадне и хубава оферта.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.