Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ПРЕКЪСВАНЕ И ТЕЧ НА МАСЛО ОТ ДЕЛКО НА ОКТАВИЯ 1.6i 55KW


schristov

Recommended Posts

Здравейте, от скоро съм тук и първо бих искал да ви поздравя всички и да ви благодаря предварително за евентуалния отговор !

От 1 година имам Октавия с малкия бензинов двигател и я карам на бензин и от скоро започна да прекъсва не много но е дразнещо и започна да се усилва , познат ми я закачи на VAG И ПЪРВО ПОКАЗА ПРОБЛЕМ в ламбда сондата , и ме посъветваха да сменя горивният филтър ,направих го и наистина спря да прекъсва толкова много , но пак го има . При повторно закачане на Vag- показа освен ламбда сондата и проблем в TPS , КОЕТО вече ме притесни защото съм чувал че и двете неща са доста скъпи !

Моля , ако някой може да ми даде някаква идея какво и как да направя

Благодаря Ви !

ps

а имам и незначителен теч от делкото на масло !

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей колега, защо така обиждаш 1.6? Малък бил.... пушка е, не е малък. Аааа smile150

По въпроса: не съм специалист по двигатели, но като са ти казали, че е ламбда сонда защо не смени нея, а горивния филтър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че са скъпи скъпи са. Това е му е проблема на AEE-то - дроселовата клапа. В нея е вграден и TPS-а. Ламбда сондата да не те притеснява много - аз карах много време с неработеща такава, заради "разбирачи", които твърдяха, че грешката на ламбдата идва от лош бензин?! Но и тогава нямах никакви проблеми. Смяних я с NGK за 100-тина лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

благодаря ви за отговорите и за съветите !

Надявам се да отстраня скоро проблема , че тази сутрин много придърпваше :(

Сега ще потърся tps

приятен ден ви пожелавам и до скоро

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.