Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia - колко харчи?


deni

Recommended Posts

Ами както е видно, разхода е нормален.

Забравих да спомена нещо друго. Адресирано е към теб, но е и предложение към всеки, който смята, че му харчи много колата. Ако искаш, може да опиташ в ненатоварените часове да разходиш колата (е, не в 02:00ч.). Виж показанията на компютъра за среден разход. Общо взето ще съвпаднат с данните от каталога/книжката ;)

А относно кубатурата - не съм визирал конкретно теб. Заключението ми е общо и е към всички, които смятат, че малкия мотор харчи значително по-малко в пикови часове ;)

 

Ейййй, една жена да се появи във форума и веднага изписахте 2 страници за един нищо и иикакъв разход ;) ...

Ами аз съм женен, при това щастливо :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • deni

    13

  • c5775bm

    5

  • momo

    3

  • NightSpirit

    3

Най-много писали в темата

щом няколко литра плюс не са проблем - наистина си карай колата и си свиркай :)

 

Въпросът не е в литрите плюс. Ако е нормално за тази кола да харчи толкова, не са проблем. Ако обаче са индикация да друга нередност - по двигател или нещо подобно, тогава са проблем. Та за това питах.

Ужасно, ужасно мразя проблеми с колата и гледам нещо ако може превантивно да се свърши...

 

Хайде, щастливо женени и щастливо неженени, незнам дали ми отговорихте защото съм жена, или защото съм с Шкода, но се радвам, че го направихте.

:D:D smile159 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ние първо ти отговорихме после разбрахме че си жена ! така че :) няма проблеми всеки е добре дошъл ! тук няма полова дискриминация ! има само шкодова :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта шкода е 1,4 МПИ 44 Кв и аз я засякох по бабешкия метод /щото си нямам комп :( /, от светване на лампа до светване на лампа и ми даде разход 8-9/100 км градско, този от 12/100 ми се вижда височък ама знам ли тука спецовете казват че може, а щом те казват :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малеее, не ви е срам.. :) При мен е 0,8- 0,9.

 

Ей ги всички стойности от тръгване до спиране, записах ги днес следобед:

Средна скорост - 11км/ч

Времетраене на пътуването - 0,43ч.

На място - 0,8

Среден разход за 100км - 13,1

Изминати км - 8

 

Изминати км от последно зареждане - 39,1

Оставащи км до зареждане - 475

 

Стана като математическа задача.. Търси се отогвора: наред ли е Фабиана?

 

Още нещо извън темата: как се става член на клуба? Имам познати в един друг автоклуб и там се подава заявление, управителният съвет одобрява или не.. Тук как е? Не съм много сигурна, че мога да бъда с нещо полезна.. нито мога акъл по колите да давам, нито да ремонтирам Шкода..

Търсих тема във форума по въпроса и в сайта - ама не намерих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти вече си част от клуба ! smile194

 

при някои колеги показва 0.4 но те все пак са с дизел ! има значение какви консуматори си включила ! например ако си включила фаровете, радиото и си пуснала вентилатора на парното на 2-3 степен или пък климатика моментния разход може да стигне до 1,0 -1.2 ! споко добре ти е количката !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти вече си част от клуба ! smile194

 

при някои колеги показва 0.4 но те все пак са с дизел ! има значение какви консуматори си включила ! например ако си включила фаровете, радиото и си пуснала вентилатора на парното на 2-3 степен или пък климатика моментния разход може да стигне до 1,0 -1.2 ! споко добре ти е количката !

 

Брейй, че лесно ставало :D Ура! Сега трябва да си поръчам стикер за украса на Фабиана, така че ако някой с Шкода се завърти около мен да знае къде да намери инфо и отзивчиви хора. Отивам да чета правилата.

 

За "Споко, добре ти е количката" - мерсаш! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа нещо на ЖУЖ: може да си нямаш трип компютър, но пък си имаш хубав разход.. В такъв случай на кого му и притрябвал трип компютър.. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ги всички стойности от тръгване до спиране, записах ги днес следобед:

Средна скорост - 11км/ч

Времетраене на пътуването - 0,43ч.

На място - 0,8

Среден разход за 100км - 13,1

Изминати км - 8

...

Търси се отогвора: наред ли е Фабиана?

 

Според мен Фабията е наред!

 

Покарай през уикенда, или вечер и тогава виж каква ще ти е средната скорост и разхода.

При 11 км/ч май няма как да е по-хубав разхода.

 

С Октавията за 6 км при средна скорост 8 км/ч бях постигал 19/100 ... карах само на 1ва и 2ра.

 

Моментният ми разход при загрят двигател е 0.9 - 1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря 0.6 когато работи САМО двигателя. Иначе отделно се качва от климатроник, фарове, подгряване на седалки и т.н. но това да допълнителни фактори, които варират. Пирмерно зависи колко силно е пуснат климатика и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е.ако пробеците са на къси растояния и колата е студена. т.е.не е в оптимален температурен режим

0,7 l/h Октавиата ,с климатр.0,9

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла и само приятни емоции зад волана на сребърната стрела :)

Според скромното ми мнение ако караш автомобила действително в големите задръствания и предимно на къси разстояния, тоест във възможно най-неблагоприятните за който и да е автомобил условия, разходът ти е съвсем в реда на нещата, за жалост. Давам само пример - служебната ни Фиеста (2006 година, бензин, 1.3, 70 к. с.), харчи на градско около 11 на сто и то при положение че поне се кара целодневно, тоест ако не друго е топла през повечето време, следователно ако се караше по два-три пъти на ден студена, разходът можеше без проблем да удари и 13 на сто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окти 2008 1.9 TDi... 0.4-0.5л/ч при загрят, 0.7л/ч при студен.

П.С. забелязъл съм, че като е студена(престояла една нощ в гаража) ТОЧНО след 4тата минута от 0.7 става 0.5... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малеее, не ви е срам.. :) При мен е 0,8- 0,9.

 

На място - 0,8

 

 

Още нещо извън темата: как се става член на клуба? Имам познати в един друг автоклуб и там се подава заявление, управителният съвет одобрява или не.. Тук как е? Не съм много сигурна, че мога да бъда с нещо полезна.. нито мога акъл по колите да давам, нито да ремонтирам Шкода..

Търсих тема във форума по въпроса и в сайта - ама не намерих.

 

това 0.8 не е наред. на място трябва да е 0.6 при спокоен и топъл двигател дори 0.5 с фарове 0.6 клима 0.9-1.1 /говорим в покой/ явно имаш малко богата смес. във вашите задръствания съм стигал до 10-12л. с 1.2 мотор, но моя стил на каране е много по-различен. не е нормален разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vankovarnata, а на какво може да се дължи? Какво да проверя?

"Малко богата смес" за горивото ли става въпрос?

 

Това може да се види на стенд. Може да са много неща. Сонда, позадръстен катализатор и за да върви я настъпваш повечко. Иди в ЕТ и им разкажи за разхода на ниските обороти. Дано ти обърнат нужното внимание. Тук имаше колега който бачка в ЕТ и той може да помогне. Разгледай във всеки за всичко кой с какво се занимава и го потърси.

 

Доста колеги от софия могат да я закачат на комп и да разгледат кое как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси.

Разгледах, ама няма кво да занимавам хората, ще ида направо там след празниците. Няма лошо да мине една проверка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой умник пак ми е изтрил мнението,е повече няма да се опитвам да помагам,НИЩО ЧЕ СЪМ АВТОМОНТЬОР И ИМАМ ТАКСИТА ТОЧНО С ТОЗИ МОТОР AZE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отговарям на темата:

моята за крато разтояние (5 км) в центъра на софия ми е показвала и 17, иначе на другия брояч които не се нулира ако колата не е карана 2 часа показва 9.8 - това за каране около 1400 км само в софия много често от нас до работата и обратно (6 км в едната посока естествено в 8:30 и 18:00)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.